Uwielbiaj Boga podczas swojej modlitwy o Izrael.

3 października 2019

Dzisiaj zakończymy serię zatytułowaną „Modlitwa o Izrael”, przygotowaną przez Heather Johnston z JH Israel.  

Serce, które zostało pobudzone do modlitwy o Izrael, znajduje się w samym środku Bożej historii. Nawet kiedy nie wiemy dokładnie, o co się modlić, możemy po prostu chwalić Boga i pozwolić Mu modlić się przez nas!  

W uwielbianiu i wywyższaniu Boga jest wielka, ukryta moc. Uwielbianie Boga to najczystsza forma modlitwy… Nasze umysły chwilowo zostają zawieszone, podczas gdy nasz duch łączy się z tym, co niebiańskie! Oddając się uwielbieniu, dołączamy do tysięcy pokoleń przed nami i otaczamy Boży tron chwałą. Jak mówi Biblia: „A przecież Ty jesteś święty, Ciebie pełne są pochwalne pieśni Izraela” (Psalm 22,3).  

Bardzo lubię pieśń „Be Enthroned” („Siedzący w majestacie”) w wykonaniu zespołu Bethel link  

Słowa pierwszego wersu brzmią następująco: „Przychodzimy, by dołączyć do pieśni – śpiewanej na długo przed nami”. Pieśń chwały dla Boga rozbrzmiewała zanim się urodziliśmy i będzie trwała, kiedy nas już nie będzie. To wspaniałe, że możemy dołączyć do tego wiecznego chóru!  

Mamy takie same możliwości. Znajdź pieśń uwielbienia, która pobudza twojego ducha, lub też spontanicznie śpiewaj swoją własną pieśń. Uwielbianie to modlitwa, która wszystko zmienia. Nawet kiedy nie wiemy co, powiedzieć… Bóg słyszy nasze serca, kiedy łączymy się z Nim w Duchu i w prawdzie.  

Gdziekolwiek jesteś, uwielbiaj Boga i przynoś Izrael przed Jego tron. Pomódlmy się razem: „Panie, z radością chcę oddawać Ci chwałę. Wlej w moje serce Swoje myśli, jakie masz o Izraelu, gdy modlę się i uwielbiam Cię, siedząc w samochodzie, w kościele, w domu… gdziekolwiek jestem. Chcę wielbić Cię w Duchu i w prawdzie. Dziękuję Ci, Panie! W imieniu Jezusa, amen”.  

Odnośniki biblijne: Psalm 22,3; Psalm 45,1;Księga Wyjścia 8,1  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...