Uwielbienie, które wyzwala!

5 czerwca 2019

Zdarzyło ci się powiedzieć do siebie, że twoje zranienia są tak głębokie, że nic nie jest w stanie ich zagoić? Że twoja przeszłość jest tak okropna, że nic nie jest w stanie ukoić bólu, jaki wywołuje? Jest dla ciebie nadzieja… Bóg dał ci potężną broń, by się z tym zmierzyć. Uwielbienie! Kiedy oddajesz Bogu chwałę, rezygnujesz z siebie. Wyrażasz swoją miłość do Niego, nie oczekując nic w zamian. To czas głębokiej, intymnej bliskości, dzięki której możesz przebywać w obecności Króla Królów. W Biblii w liście Jakuba 4,8a czytamy: „Zbliżcie się do Boga, a zbliży się do was”.
Boża obecność:
- leczy,
- uwalnia od zranień,
- uwalnia od przeszłości,
- uzdrawia przeszłość,
- pociesza w każdej sytuacji.

Poprzez uwielbienie twoja świadomość wielkości i mocy Boga staje się coraz mocniejsza. Rośnie twoje zaufanie do Niego, a twoja miłość do Boga zastępuje negatywne uczucia i zranienia. Zatem uwielbienie naprawdę leczy nasze wnętrze i uwalnia od poczucia wstydu. Daje siłę, by wyrwać się z błędnego koła narzekania, smutku i niezadowolenia – i doświadczyć radości.
Pomódl się ze mną: „Chcę Cię dzisiaj uwielbiać, Panie. Przychodzę do Ciebie, jak może nigdy wcześniej. Chcę Cię wywyższać, śpiewać Tobie, dostrzegać wszystko dobre, co czynisz dla mnie – i DZIĘKOWAĆ Ci. Pomóż mi pozbyć się narzekania i niezadowolenia, smutku i frustracji, bym mógł całym sercem oddawać Ci dziękczynienie i chwałę! Dziękuję, że leczysz moje serce i moje życie. Niech twoje cudowne Imię będzie błogosławione i uwielbione. Jesteś moim Bogiem! Dziękuję, Jezu! Amen!”  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...