W pogoni za szczęściem

23 czerwca 2022

Czy jest coś, czego bardzo pragniesz? Coś, co rozpala twoją wyobraźnię i nadzieję; coś, co gdyby tylko się spełniło, nareszcie przyniosłoby ci szczęście? Może to nowy dom, mieszkanie? Jeśli jesteś samotny – przyszły mąż czy żona? Dziecko, wymarzona praca, wycieczka, sumka na koncie?

W Biblii zostało opisane spotkanie Jezusa z pewną kobietą przy studni. Owa niewiasta bardzo chciała być szczęśliwa i myślała, że wyjście za mąż jej to zapewni. Kiedy pierwszy mąż nie spełnił jej oczekiwań, znalazła drugiego, a potem kolejnego i kolejnego. Żaden z nich nie był w stanie jej uszczęśliwić. Co więcej, ta nieustanna pogoń za spełnieniem spowodowała, że straciła szacunek innych i szacunek do siebie.

Jezus specjalnie nadłożył drogi, by się z nią spotkać i zaproponować coś, co na zawsze ją zaspokoi. Coś, co da jej prawdziwe szczęście i spokój duszy. Co uleczy jej zranienia i rozczarowania. Powiedział do niej: „Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie odczuwał pragnienie. Lecz ten, kto się napije mojej wody, nie zazna pragnienia na wieki. Woda, którą ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody tryskającej życiem wiecznym” (J 4,14).

Tak, Jezus doskonale zna twoje pragnienie i chętnie je zaspokoi, ale wie też, czego najbardziej potrzebujesz, choć może ty nie do końca masz tego świadomość. Wie, że wszystko, co w tej chwili wydaje ci się szczytem marzeń, nie przyniesie ci spełnienia. Że tylko On może dać ci coś, co cię zaspokoi i uszczęśliwi. Co sprawi, że przestaniesz niespokojnie myśleć i dążyć do rzeczy, które choć same w sobie nie są złe, nie mają jednak takiej mocy, by cię napełnić, i na końcu zawsze pozostawią rozczarowanie.

C.S. Lewis napisał: „Jeśli są we mnie pragnienia, których nic na tym świecie nie może zaspokoić, jedynym logicznym wyjaśnieniem jest to, że zostałem stworzony dla innego świata”. Napij się z samego źródła błogosławieństw, a nigdy nie będziesz już niczego innego pragnąć. Korzyści z picia wody, którą daje Chrystus, nie są ograniczone tylko do tego życia, ale obejmują przede wszystkim życie wieczne!  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...