Wakacje od Boga?

4 sierpnia 2022

Jesteś już może po swoim urlopie? Jak minął? A może wszystko jeszcze przed tobą? Tak czy inaczej, lato to czas, kiedy instynktownie zwalniamy tempo, zaczynamy nieco odpuszczać swoje obowiązki. Mamy ochotę poleniuchować, poczytać zaległe książki albo rzucić się w wir wakacyjnych atrakcji. Zauważyłam, że przez to czasem odpuszczam sobie również duchowo. Rozleniwienie albo przeciwnie: mocno wypełniony plan zwiedzania powodowały, że nagle brakowało czasu dla Boga.

Bóg cieszy się, kiedy możemy wyjechać i odpocząć. Chce być z nami także wtedy i pragnie, byśmy dzielili z nim swoją radość.
Czy myślisz, że możesz z Bogiem posiedzieć na plaży? A może w lesie, wczesnym rankiem, razem z Nim posłuchać śpiewu chwalących Go ptaków? Czy w hamaku na tarasie? Może podczas oglądania wspaniałego zachodu słońca pobyć w społeczności pełnej ciszy ze swoim Ojcem, który obdarza cię ciepłem, ale też dba o twój odpoczynek nocny? Wprowadź Boga w ten wolniejszy, letni rytm dnia.
Odkrywaj Go w cudownej naturze, którą stworzył, w ludziach, których będziesz spotykać.

Zwróć uwagę na otaczające cię szczegóły. Wyjątkowość egzotycznych zwierząt, roślin – jak pięknie i celowo wszystko zostało stworzone, zaplanowane. I oddawaj Mu chwałę, dziękuj za wszystko, uwielbiaj Go za to, kim jest i jak bardzo troszczy się o ciebie.
Czy myślisz, że możesz w ten lub inny sposób wprowadzić Boga w czas swojego odpoczynku?
Proponuję wyzwanie na te wakacje – codziennie przeczytać jeden rozdział Księgi Przysłów i jeden Psalm.
Jeśli nie możesz nigdzie wyjechać, zaplanuj sobie mimo wszystko czas, choćby te dwie godziny dziennie, na odpoczynek i cieszenie się Bożym stworzeniem. Wyzwanie jest również dla ciebie :).

Życzę ci wspaniałego czasu odpoczynku i cieszenia się otoczeniem, rodziną, przyjaciółmi. Odkrywaj Boga poza codzienną rutyną. On z pewnością zaskoczy cię swoją fascynującą Osobą.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...