Wiara jest mięśniem

12 marca 2018

Dzięki temu, że twoje serce pompuje codziennie tysiące litrów krwi, tlen może swobodnie krążyć w całym twoim ciele i odżywiać wszystkie narządy i mięśnie. Ten niezwykły narząd wykonuje ogromną pracę nie zatrzymując się ani na moment (na szczęście!), dzięki czemu żyjemy.  

Czyż to co Bóg stworzył nie jest fascynujące, po prostu wyjątkowe? Serce jest centralnym organem w mechanizmie życia. Podobnie jest z wiarą, zasadniczym czynnikiem napędowym stojącym za naszym chrześcijańskim życiem.  

"Objawia ona sprawiedliwość Boga, pochodzącą z wiary i prowadzącą do wiary, zgodnie ze słowami: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie". List do Rzymian 1,17  

Tak jak nie mógłbyś żyć gdyby twoje serce przestało pracować, życie z Chrystusem nie jest możliwe bez wiary. To przez wiarę zaufałeś, że Jezus umarł i został wzbudzony z martwych. Przez wiarę przyjąłeś Boże obietnice dla ciebie. Przez wiarę, decydujesz się koncentrować na Bogu raczej niż na okolicznościach.  

Każda napotkana sytuacja pozwala ci rozwijać i budować siłę twojej wiary, tak jak mięśnia.  

Dzisiaj możesz spodziewać się kolejnych wyzwań do pokonania. Jednak, mogą to być wspaniałe okazje by okazać wiarę w działaniu!  

Módl się ze mną.... "Panie, wierzę bardziej w Ciebie niż w to co widzą moje oczy. Wierzę, że Jesteś dobry i że wzmacniasz moją wiarę w każdej chwili poprzez wszystko co przechodzę. Dziękuję Ci za Twoją obecność, za Twoją łaskę, i za Twoją stałą miłość, która nigdy nie zawodzi. W Twoim imieniu, amen!"  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...