Wiarą się nie tylko myśli, ale też żyje!

26 lipca 2022

Jeśli chcesz doświadczyć przemieniającego życie chrześcijaństwa, musisz nauczyć się słuchać!
Jezus często nawoływał tych, którzy gromadzili się wokół niego, aby słuchali uważnie tego, co ma do powiedzenia: „Kto ma uszy, niechaj słucha” (Mt 13,8-9); „Błogosławione (…) uszy wasze, że słyszą” (Mt 13,16); „Jeśli kto ma uszy ku słuchaniu, niechaj słucha” (Mk 4,22-23). W Księdze Apokalipsy aż osiem razy powtórzone jest: „Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów” (Ap 2,29). Czy Bóg mówił ci ostatnio coś, co masz zrobić? Na przykład odwiedzić kogoś, zadzwonić, napisać, okazać miłość, zaprosić do siebie? Co z tym zrobisz?

Biblia zachęca nas:
„Trzymajmy się niewzruszenie nadziei, którą wyznajemy, bo wierny jest Ten, który dał obietnicę. I baczmy jedni na drugich, by pobudzać się do miłości i dobrych uczynków” (Hbr 10,23-24).
Powinniśmy się skupić na Panu i Jego celach, nie na sobie…

Poprośmy Go, byśmy budzili się każdego dnia z myślą: co mamy dzisiaj dla Ciebie zrobić?
Tak, wiara to nasza odpowiedź na to, co wiemy, co poznaliśmy, czego dowiedzieliśmy się z Jego Słowa. Odpowiedź naszego serca – „wiarą się nie tylko myśli, ale też żyje”. Im więcej czytamy Jego obietnic, przypominamy sobie Jego wierność w przeszłości i poznajemy Jego serce, Jego myśli – tym bardziej Mu ufamy i Go kochamy.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...