Wiara w Boga czy wiara Bogu?

24 lipca 2022

Mamy rożne rodzaje wiary – ślepą, naiwną, życzeniową. Możemy zaledwie wierzyć w Boga, ale możemy też wierzyć Bogu. I o taką wiarę chodzi, która jest wyrazem pełnego zaufania, zawierzenia. Taka wiara rozwija się jedynie w zdrowej relacji. Jeśli wierzysz, że Bóg jest wszechmocny, to nie masz problemu, by nie tylko wołać o pomoc, gdy pojawiają się trudności, ale też na co dzień powierzać się w Jego ręce. Jeśli wierzysz, że Bóg to Dawca wszystkich dobrych darów (J 1,17), to nie boisz się, że cię wykorzysta, odrzuci, ześle na ciebie coś złego, co cię przygniecie. Jeśli wierzysz, że jest wierny, to możesz mieć pewność, że cię nigdy nie zostawi ani nie porzuci – i pewnie trzymać się Jego obietnic.

W co wierzysz? Czy wiesz, że kiedy robiono badania, w co wierzą chrześcijanie, tylko 9% z nich miało biblijne przekonania? Nie znali Boga, nie wiedzieli, jaki jest naprawdę. Mieli wiele błędnych wyobrażeń na Jego temat. Jak żyć wiarą, skoro się nie zna Boga?
Czytamy, że „bez ufnej wiary nie można podobać się Bogu. Każdy bowiem, kto zwraca się do Boga, powinien ufać, że On jest Tym, którym jest, i że nagradza tych, którzy szczerze Go szukają” (Hbr 11,6 ).

Jakiego znasz Boga? Trudno ufać komuś, kogo się nie zna, prawda? Ktoś kiedyś stwierdził, że nie wierzy w Boga, bo Bóg jest mściwy, okrutny, siedzi gdzieś daleko w niebie i nic Go nie obchodzi. Na co jego rozmówca powiedział: „Wiesz, ja też nie wierzę w takiego Boga. Mój Bóg jest kochający, wierny, dobry, oddał swoje życie i zrobił dla mnie wszystko”. Doświadczasz takiego Boga? Spróbuj Go poznać, a przekonasz się o tym! Bóg mówi: „Wyciszcie się! Poznajcie, że Ja jestem Bogiem, wielkim wśród narodów, wywyższonym na ziemi” (Ps 46,11).
Jak możesz lepiej Go poznać? O tym jutro.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...