Więcej światła!

13 listopada 2022

Jak się czujesz teraz, kiedy dni stają się coraz krótsze i bardziej pochmurne, IMIĘ? Brakuje ci słonecznego światła? Jego ciepła, jasności, optymizmu, które wnosi? Światło działa na nas terapeutycznie, mobilizująco. Ci, którzy mnie lepiej znają, wiedzą, że wchodząc do pokoju, zapalam wszystkie możliwe lampy.
Bez światła ustałoby życie na ziemi. Już na samym początku Bóg, stwarzając świat, powiedział: „Niech stanie się światłość. I stała się światłość” (Rdz 1,3).

Bóg kocha światło. Jest nazywany w Biblii Ojcem światła. Jedna z piękniejszych historii opisanych w Piśmie Świętym przywołuje spotkanie Jezusa z Nikodemem. Był to człowiek uczony, mądry, autorytet dla wielu, miał swoich wielbicieli i uczniów. Zaintrygowany Jezusem, którego działaniu od jakiegoś czasu się przyglądał, umówił się z Nim na spotkanie. Nie chcąc być rozpoznany, udał się do Niego pod osłoną ciemności. A przecież o Jezusie jest powiedziane, że przyszedł na tę ziemię jako „prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka” (J 1,9) , a „ciemność Go nie przemogła” (J 1,5) .

Spotkanie Nikodema ze Światłością spowodowało, że uczony został wypełniony światłem. Każdy, kto przychodzi do Jezusa, nie odchodzi taki sam. Jego słowo, jego dotyk, Jego życie zmieniają, przenikają, wypełniają. Doświadczasz tego?
Jeśli tak, to już nie musisz gonić za niczym innym. To właśnie do Nikodema Jezus powiedział:
„Podobnie jak Mojżesz na pustyni podniósł na drzewcu węża z brązu, tak i ja muszę zostać podniesiony, żeby każdy, kto we mnie wierzy, otrzymał życie wieczne” (J 3,14-15) .
Jezus umarł za wszystkich pogrążonych w mroku, udręczonych i zbolałych, by przynieść im światło. Mamy Jego obietnicę: „Ja jestem światłością daną temu światu! Ten, kto chodzi za mną, nie zabłądzi w ciemnościach, gdyż we mnie znajdzie światłość, która powiedzie go do odwiecznego i nieskończonego życia” (J 8,12) .

„Ojcze, uczyń mnie promieniem swojej miłości i swojego światła. Dziękuję, Panie Jezu, że przyszedłeś na ten świat, by uratować nas z ciemności grzechu i rozpaczy. Pomóż nam pozostawać w twoim świetle i być światłem dla innych dzisiaj”.

Posłuchaj
Cover piosenki 'See The Light' ('Światłości Bóg') z płyty "AWAKE" zespołu Hillsong Worship. Michał Król & Magda Osti Ostaszewska  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...