Wolny od strachu

31 sierpnia 2022

Pamiętam, że jako małe dziecko bardzo nie lubiłam, kiedy chodził za mną wielki cień. Po prostu się go bałam. Z perspektywy czasu ten mój strach wydaje się śmieszny. Ale czy nie tak bywa z większością obaw? Podobno lęk o 92% spraw, o które się martwimy, jest nieuzasadniony, bo te rzeczy albo znajdują się tylko w wyobraźni i nigdy się nie wydarzą, albo i tak leżą poza naszą kontrolą.

Z pewnością pamiętasz, niejeden moment ogromnego strachu. A może to poczucie towarzyszy ci do dzisiaj? Boisz się nieznanej przyszłości? Wojny? Inflacji? Choroby? Tego, że zabraknie ci pieniędzy na spłatę kredytu, że dzieci źle skończą? To wszystko są bardzo uzasadnione troski, jeśli jesteś z nimi bez niczyjej pomocy. Ale ty masz przecież wielkiego Boga i Jego łaskę, którą obiecał ci dać każdego dnia. Boga, który jest twoim zaopatrzycielem, który mówi „Nie troszcz się, bo Ja troszczę się o ciebie!” .

„Wszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was staranie”, zachęca Piotr (P 5,7). Nie zapominaj o tej prawdzie! Nie pozwól, by strach dzisiaj tobą rządził. Powiedz mu zdecydowane „nie”. Nie będę się bać, bo Pan jest ze mną!
Życzę ci pięknego dnia w wolności od strachu.

Pomódlmy się: „Panie, dziękuję Ci, że Ty panujesz nad wszystkim i zawsze jesteś ze mną. Nie muszę się bać, bo Ty tak powiedziałeś! Pomóż mi stale o tym pamiętać. W imieniu Jezusa, amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...