Wpuść prawdziwe światło!

7 listopada 2018

Byłem ostatnio w południowej Francji (na Wyspach Leryńskich w pobliżu Cannes), gdzie podczas porannej modlitwy zrobiłem to zdjęcie. To były wspaniałe chwile z Panem. To zdjęcie skłoniło mnie do zadumy... Tak, jak słońce ponownie wstało dzisiaj, tak my również potrzebujemy nowego światła w naszym życiu: światła naszego Pana Jezusa! On powiedział, „Ja jestem światłem świata. Kto idzie za Mną, na pewno nie będzie błądził w ciemności, lecz będzie miał światło życia”. (Jan 8,12

Potrzebujemy Bożego światła, by oświetliło ciemne obszary w naszym życiu: - nasze trudne doświadczenia, - nasze choroby, - nasze porażki i błędy, - nasze szare strefy. Potrzebujemy, by wzeszło światło Chrystusa tam, gdzie być może wcale nie chcemy by dotarło. Powinno mieć dostęp do wszystkich tajnych zakamarków, skrywanych często ze strachu. Czasami jesteśmy trochę podobni do Adama, który tak odpowiedział Bogu, gdy ten go szukał, „Usłyszałem, że jesteś w ogrodzie, i przestraszyłem się, bo jestem nagi - dlatego ukryłem się”. (Księga Rodzaju 3,10), Pozwól Chrystusowi rozjaśnić każdy pokój w twoim życiu, nawet ten najciemniejszy. Nie bój się! To światło przynosi życie i odnowę. Jeśli obnaży jakieś nieczystości, jakiś brud, to dlatego, że Bóg chce oczyścić twoje serce i myśli. 

Być może wyciągnie na światło jakąś gorycz, zazdrość czy chęć zemsty? Po prostu poproś Boga, by ci wybaczył i uwolnił od tego. Tak, jeśli idziesz za Jezusem, nie będziesz chodził w ciemności ale będziesz miał światło życia!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...