Wybierz Boży sposób patrzenia!

20 marca 2018

Znasz historię Nick'a Vujicica? (obejrzyj wideo)
Nick to niezwykły człowiek, ale jego życie nie było i nie jest łatwe. Nick urodził się bez rąk i nóg i od dzieciństwa doznawał wielu cierpień i trudności, do tego stopnia, że jako nastolatek chciał skończyć ze sobą.
Co ocaliło Nicka i sprawiło, że dzisiaj jest spełnionym człowiekiem i cieszy się życiem? Pewnego dnia postanowił wybrać Boże spojrzenie na swoją sytuację!  

Nick nie pozwolił by sparaliżowała go jego własna ocena sytuacji: przegrane życie, ciężar nie do uniesienia, straszne kalectwo, itd.  

Nie, postanowił patrzeć na swoją sytuację Bożymi oczyma!  

Ulubionym wersetem Nicka jest wiersz 28 z 8 rozdziału listu do Rzymian,
"A wiemy, że kochającym Boga, to jest tym, którzy są powołani zgodnie z Jego planem, wszystko służy ku dobremu". „Ten werset naprawdę przemówił do mnie – mówi Nick. Przekonał mnie, że nie ma czegoś takiego jak szczęście, szansa czy przypadek, i że te 'złe' rzeczy dzieją się w naszym życiu po to byśmy stawali się bardziej podobni do Chrystusa ...Ogarnął mnie całkowity pokój kiedy uświadomiłem sobie, że Bóg nie pozwoli by przydarzyło nam się cokolwiek jeśli On nie ma w tym dobrego celu."  

Ty również, możesz mieć ten pokój, wiedząc, że wszystko jest w Bożych rękach. I, że niezależenie co dzieje się w twoim życiu, On sprawia, że wszystko służy twojemu dobru"!  

Niech Bóg cię błogosławi, przyjacielu. Bardzo cię kocham i cenię, a co najważniejsze - Bóg kocha cię mocno i nieskończenie!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...