Wytrzymujesz na jednej diecie?

5 lutego 2023

Zdarzyło ci się, być na jakiejś diecie? Nasz przyjaciel zwykł mawiać, że na jednej to nigdy by nie wytrzymał, więc stosuje od razu kilka :). Wiesz, co jest pierwszym krokiem, gdy przechodzi się na dietę? Opróżnienie lodówki. Pierwszy krok jest trudny. Ale wart zachodu. Nie można zrobić tego połowicznie. Pamiętam, jak przed dwoma laty razem z mężem zdecydowaliśmy się na taki krok i jak wiele korzyści odnieśliśmy. Ważne, by nie była to dieta restrykcyjna, ale taka, która z czasem stanie się stylem życia.

Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale z życiem duchowym jest podobnie. By coś dobrego mogło się zacząć, niezbędne będzie posprzątanie lodówki. Tylko Jezus jest w stanie to zrobić. On wziął na krzyż wszystkie twoje brudy, każdy twój grzech i umarł za nie. Zapłacił. Przyjdź teraz do Niego i poproś o przebaczenie, o oczyszczenie. On już ci wybaczył, ale przyjmij to z Jego rąk osobiście. Masz już to za sobą? Jeśli nie, módl się tymi słowami: „Serce czyste stwórz we mnie, o Boże, prawość ducha odnów w moim wnętrzu” (Ps 51,12).

Kiedy już lodówka będzie pusta, trzeba ją wypełnić właściwymi produktami. I to jest kolejny etap. Przyjdź do Jezusa i poproś Go, by wypełnił cię swoim Duchem, dzięki któremu będziesz mieć siłę do nowego życia. Nie dasz rady bez tego. Biblia o tym mówi, posłuchaj: „Jeśli dzięki poznaniu naszego Pana i Zbawcy, Jezusa Chrystusa, odcięli się od brudów tego świata, a potem znów się w nie wikłają, to ich stan ostateczny będzie gorszy niż pierwotny” (2 P 2,20).

Jezus mówi też o tym, jak ważne jest, by twój dom, twoje serce, posprzątane i pięknie przyozdobione, stało się mieszkaniem Ducha Bożego. By duch nieczysty, który wcześniej zajmował to miejsce, nie znalazł w nim z powrotem przestrzeni dla siebie. By było już wypełnione zupełnie czymś innym. Jezus przestrzega i zachęca do podłączenia się do Jego Słowa, do trwania w Nim, w źródle życia; do pozwolenia Duchowi Bożemu na działanie. Posłuchaj, co mówi do ciebie: „Prawdziwie szczęśliwi i błogosławieni są raczej ci, którzy wsłuchują się w Boże Słowo i żyją według niego” (Łk 11,28). Stale na nowo uzupełniaj swoją lodówkę, tym, co pochodzi z Bożego supermarketu, by stare rzeczy cię nie kusiły! To wpłynie na cały twój organizm i łatwiej ci będzie okazywać posłuszeństwo.
Bo jak mówi Boże Słowo: „My jesteśmy tego świadkami, a także Duch Święty, którego Bóg dał tym, którzy są Mu posłuszni” (Dz 5,32).

„Drogi Ojcze, tak Ci dziękuję za Pana Jezusa, za Jego śmierć za mnie, za oczyszczenie mojego serca, za przebaczenie, za to, że dzięki Niemu mogę mieć nowe życie i mogę być nowym człowiekiem w Nim. Dziękuję za Twojego Ducha, którego mi dałeś, by służył mi radą, prowadził, pocieszał i pomagał rozróżniać dobre od złego. Chcę i dzisiaj napełnić się Tobą, by nie było we mnie miejsca na nic innego, co próbuje odebrać mi pokój. Pomóż mi trwać w Twoim Słowie, napełniać się nim i żyć zgodnie z tym, co mówi. Wiem, że to jest możliwe dzięki Twojej łasce. Niech Tobie będzie cała chwała! Amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...