Zachęcam do podjęcia tego wyzwania!

7 sierpnia 2021

Kiedy patrzymy na Boga, promieniujemy radością.

Jestem pewien, że natknąłeś się w Internecie na różnego rodzaju wyzwania. Na przykład kilka lat temu popularna była akcja znana jako „Ice Bucket Challenge” (wyzwanie z wiadrem lodowatej wody), kiedy ludzie wylewali sobie na głowę wiadro lodowatej wody, a potem zapraszali innych, by zrobili to samo. Celem, jaki przyświecał tej akcji, było budzenie świadomości na temat stwardnienia zanikowego bocznego. Bill Gates, Barack Obama i wiele znanych osób wzięło udział w tym wyzwaniu.
Kiedyś mój przyjaciel Matthias ze Szwajcarii próbował namówić mnie w zimie do wskoczenia do lodowatej wody. Przyznaję, że nie skoczyłem, ale jestem dumny z kilkorga przyjaciół, którzy to zrobili.

Dzisiaj chciałbym postawić przed wami innego rodzaju wyzwanie. Wierzę, że przyniesie wam wielkie korzyści i pomoże rozwinąć relację z Bogiem.
Biblia mówi, że kiedy patrzymy na Boga, nasze twarze promienieją radością (Psalm 34,6). A wyzwanie jest takie: każdego dnia w ciągu najbliższego tygodnia świadomie kieruj swoje myśli na Jezusa! Jak często? Co godzinę? Co 15 minut? To zależy od ciebie! Możesz sobie pomóc, ustawiając alarm w telefonie. Kiedy sam to zacząłem robić, ustawiłem sobie alarm co minutę – telefon dzwonił praktycznie bez przerwy:) Ale przynajmniej myślałem o Jezusie cały czas i modliłem się bez przestanku.
Jesteś gotowy, by podjąć to wyzwanie przez kilka kolejnych dni? Przekonasz się, że spędzanie czasu z Bogiem i pielęgnowanie relacji z Nim jest najlepszym sposobem, by zachować pokój i radość w sercu.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...