Zaczyna się od małego ziarenka!

30 września 2018

Modliłeś się kiedyś o coś wielkiego, a uważasz, że nie otrzymałeś wtedy niczego znaczącego?.  

„Bóg często odpowiada na nasze modlitwy o wielkie sprawy powierzając nam coś małego. Inaczej mówiąc, zamiast dać nam pięknego dęba, o który prosiliśmy, daje nam żołędzia. To pozwala nam rosnąć razem z nasionkiem”.  

Zatem nie pogardzajmy małymi początkami. Wiele z najwspanialszych koncepcji tego wieku zaczęło się od jednej osoby pracującej w swoim garażu! Pomyśl o Amazonie, Googlach Apple'u czy Disneyu - to wszystko miało swój początek w garażu. Podobnie, jak nasza służba TopChretien/Jesus.net. Zachęcam cię, byś nie ustawał, cierpliwie podlewał to „małe ziarenko”, które dał ci Bóg. Jeśli wytrwasz w małej rzeczy, zobaczysz jej rozwój i urzeczywistnienie. W okresie wzrostu będziesz miał też czas, by zapuścić korzenie. A kiedy przyjdzie sukces, będziesz miał siłę charakteru niezbędną, by sobie z nim poradzić!  

Jak mówi Biblia, „Wytrwałość zaś niech prowadzi do dzieła doskonałego, abyście byli doskonali i nienaganni, nie mający żadnych braków”. (Jakub 1,4) To nie jest łatwe, ale tak właśnie Bóg formuje mężczyzn i kobiety wiary. Czujesz się może dzisiaj zapomniany, gdzieś tam, w swoim garażu? Nie martw się... wytrwaj. Módl się, pozostań wierny w małych rzeczach, a będziesz oglądał rozległą ziemię obiecaną, którą da ci Bóg!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...