Zaproś Jezusa na wesele

19 lutego 2022

Lubisz wesela? Wyobrażam sobie, że uśmiechasz się i mówisz: „Kto by nie lubił?”. A gdy zapytam dlaczego? Bo czujemy sympatię do pary młodej, chcemy się śmiać i dobrze bawić – no i porządnie zjeść. A poza tym bycie zaproszonym to wielkie wyróżnienie!
Gdybyśmy mogli przenieść się w czasie dwa tysiące lat wstecz, zyskalibyśmy szansę, żeby uczestniczyć w weselu, którego gościem został sam Jezus. Bylibyśmy wówczas świadkami niesamowitego cudu. Jezus, widząc gospodarzy wesela w trudnej sytuacji, która mogła skompromitować ich rodzinę, a być może nawet zniszczyć świeżo zawarty związek, pokazał, że ma moc rozwiązywania tego, co dla ludzi niemożliwe.

Z tej historii możemy wyciągnąć kilka lekcji:
Warto zapraszać Jezusa do swoich życiowych sytuacji. Kiedy On jest obecny, wtedy możesz Mu przynieść każdą trudność, nieoczekiwaną przeszkodę czy troskę. Warto być Mu posłusznym. Słowa matki Jezusa, Marii, jakie powiedziała do sług (ostatnie zapisane słowa Marii): „Co wam powie, czyńcie” są zachętą do tego, by nie tylko słuchać Jezusa, ale i czynić to, co On mówi, gdyż to On ma plan, On wie, jak rozwiązać problem.
Czy jest w tobie gotowość, by zrobić to, co do ciebie mówi Jezus, nawet jeśli nie rozumiesz, co On czyni?

Warto Mu zaufać. Czy ufasz Mu na tyle, by być posłusznym i oczekiwać efektów Jego działania w swoim życiu?

Ewangelista Jan opisuje w 2 rozdziale: „Takiego pierwszego cudu dokonał Jezus w Kanie Galilejskiej; i objawił chwałę swoją, i uwierzyli weń uczniowie jego” (J 2,11).
Zaufaj Jezusowi, wtedy będziesz oglądać Jego chwałę, a twoja wiara się wzmocni!  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...