Zarządzanie czasem to zarządzanie priorytetami.

15 marca 2022

Gdybyś miał zrobić listę tego, co zabiera ci najwięcej czasu w ciągu dnia, co by się na niej znalazło? Byłbyś z niej zadowolony czy raczej przesunąłbyś parę spraw, a może nawet je wykreślił?

Może łapiesz się na tym, że mówisz: „Chciałbym mieć więcej czasu dla rodziny, ale jestem zawalony robotą. Chciałbym więcej czytać, ale przyznaję – dużo czasu spędzam na mediach społecznościowych i oglądaniu pewnych seriali telewizyjnych…”.
Pastor Craig Groeschel tak to ujął: „Jeśli jesteś nieustannie sfrustrowany, to prawdopodobnie za dużo czasu poświęcasz rzeczom, które nie mają dla ciebie większego znaczenia, a za mało temu, co naprawdę się liczy”.

Na koniec dnia, niezależnie od wszystkiego, wszyscy w coś zainwestowaliśmy swój czas: w pracę zawodową, rodzinę, hobby…
„Bo gdzie jest twój skarb – tam będzie i twoje serce” (Mt 6,21). To jak ustawisz swoje priorytety, w co najchętniej będziesz inwestował swój czas pokaże ci gdzie jest twoje serce.
Przeznaczając czas na bycie z rodziną, umocnisz wzajemne więzi. Przebywając z Bogiem, rozwijasz swoją miłość do Niego.
Przeanalizuj swój dzień i odpowiedz sobie na pytanie – jakie są moje priorytety?

Kiedy już to ustalisz, łatwiej ci będzie zorganizować czas wokół tych aktywności. Może nawet odkryjesz, że im więcej czasu na coś poświęcasz, tym bardziej rośnie twoja pasja do tego. Sam Jezus, pomimo bardzo zajętego planu dnia, sporo czasu przeznaczał na to, by przebywać sam na sam z Bogiem. Nawet w środku burzy uciął sobie drzemkę. Stały kontakt z Ojcem i odpoczynek uważał za niezbędne w swojej służbie.

Poproś dzisiaj Pana, by pomógł ci znaleźć czas na to, co dla ciebie najważniejsze.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...