Zaufaj Bogu!

26 listopada 2018

Stale będę zachęcał cię, byś zaufał Bogu - Bogu Wszechmocnemu, nie człowiekowi. Zbawiciel nigdy nie odsyłał tych, którzy przychodzili do Niego z wiarą. Nie robił też różnicy miedzy ludźmi z powodu ich rasy, pochodzenia, itp. Szukał wiary. A kiedy ją znajdywał, uzdrawiał. „Jak uwierzyłeś niech ci się stanie” - było jednym z Jego ulubionych zwrotów. (Mateusz 8,13)  

Pewnego dnia, kiedy Jezus nauczał w domu pełnym ludzi, usłyszał na dachu jakiś rumor. To kilku zdeterminowanych mężczyzn usuwało dachówki by dostać swojego sparaliżowanego przyjaciela do środka... Jezus spojrzał w górę i zobaczył jak przez otwór w dachu spuszczana jest mata, a potem zobaczył jeszcze coś... coś, czego zawsze szukał zanim zaczynał działać: ich wiarę! (Łukasz 5,20)  

Bóg widzi twoją wiarę. Może wydaje ci się mała, ale Jezus nigdy nie mówił, że niezbędna jest wielka wiara. Wystarczy wiara wielkości ziarenka gorczycy by góry przenosić. Wiem, że masz wiarę, i ta wiara jest wystarczająca, by Jezus zwrócił się teraz do ciebie i powiedział, „Wiara twoja cię zbawiła!”  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...