Zaufaj Mu w pełni!

11 maja 2021

Czasem twoja przyszłość wydaje się tak niepewna, że masz wrażenie, jakbyś stał nad urwiskiem. Być może nawet widzisz ląd po drugiej stronie, ale wydaje się być tak odległy. Zastanawiasz się więc, jak miałbyś przeskoczyć na drugi brzeg, będąc tak słabym i zniechęconym. Bóg mówi do ciebie: „Skacz!”.
Skacz?! Na pewno o tym myślałeś, ale czy Bóg wie, że nie dasz rady skoczyć tak daleko? Rozpadlina jest zbyt rozległa. A jednak... „Skacz!” – zachęca cię ponownie Wszechmogący. Więc ostatkiem sił, nie widząc żadnej innej możliwości, postanawiasz zaufać i... skaczesz. Wiedziałeś, że to się nie uda, prawda? Odległość była faktycznie zbyt duża i nie udało się przeskoczyć na drugą stronę. Mówisz do siebie: „To koniec…”.

I nagle… Twoje stopy dotykają skały! Poniżej, w miejscu, które było dla ciebie wcześniej niewidoczne, znajdował się głaz. To dzięki niemu udało ci się szczęśliwie dotrzeć na drugą stronę! Przyjacielu, niech ta historia przypomina ci, że zawsze możesz zaufać Bogu. On ma dla ciebie plan! Jezus jest twoją skałą. Jego Słowo, Jego obietnice są godne zaufania. Bóg nigdy cię nie zostawi.
Dzisiaj, Bóg umożliwia ci dotarcie na drugą stronę!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...