Zero waste!

2 lutego 2023

Ostatnio doszło do małej tragedii. Świnka skarbonka pękła, bo mały kuzyn zbyt drastycznie próbował dostać się do jej zawartości. Właścicielka skarbonki w płacz. Na szczęście w pobliżu była nieoceniona ciocia, której cudowne ręce wraz z tubką dobrego kleju dokonały cudu. Świnka po chwili wyglądała jak nowa. Uśmiech malucha – bezcenny!

Może czujesz się jak ta rozbita świnka, bo ktoś za mocno uderzył, nacisnął, źle cię potraktował? Jest Ten, który wie, jak sobie z tym poradzić. Dla Niego to żaden problem. Umie nie tylko na nowo poskładać, ale sprawić, że jest się w o wiele lepszym stanie niż wcześniej. Jedynie Bóg to potrafi. Jego dotyk leczy.
- On jest Mistrzem w składaniu tego, co złamane, uszkodzone.
- Widzi twój ból, twoje zranienie.
- Widzi, w czym tkwisz i skąd nie możesz ruszyć.
- Wychodzi do ciebie ze swoją łaską, woła cię po imieniu.
- On wie, jak zaradzić temu wszystkiemu, co sprawia, że nie funkcjonujesz tak, jak chcesz, jak musisz.
- On się nie odwraca, pomimo że ty nie biegniesz do Niego, a może nawet obrażasz się, buntujesz przeciw Niemu, rozczarowujesz Go.
Mówi do ciebie: „Kocham cię, wróć do mnie, oddaj się w moje leczące ręce”. Tego, co tobie wydaje się nie do naprawienia – może tylko do wyrzucenia jako już nikomu niepotrzebne – On użyje we wspaniały sposób. Zero waste! On wie i widzi więcej. Widzi twoją przyszłość i dobrze wie, kim możesz być, kiedy się tobą zajmie! Uszkodzenia, braki, wady, połamane kawałki nie mają wpływu na Jego plany wobec ciebie.

„Tak więc jeśli kto jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem, stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe” (2 Kor 5,17). Życie w jakimś momencie potrafi złamać każdego – z powodu choroby fizycznej, trudności finansowych, zranienia, odrzucenia, zdrady. Niezależnie od tego, czy odszedł ukochany bliski, przyszedł czas rozstania, czy zmagasz się z depresją, Bóg może i chce uczynić cię na nowo osobą, którą od dawna zaplanował. Pragnie uleczyć każdą twoją ranę. Może wykorzystywano cię fizycznie lub emocjonalnie, zastraszano, ktoś znęcał się nad tobą? Czujesz, że rozpadasz się na kawałki, tracisz nadzieję? Bóg te wszystkie rozbite kawałki może poskładać na nowo. Wierzysz w to? Pozwól Mu w tym rumowisku odnaleźć piękno. Tylko On to potrafi.

Wołaj do Niego „Uzdrów mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony, gdyż Ty jesteś chwałą moją” (Jr 17,14).  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...