Zjedz coś i wyśpij się.

17 stycznia 2023

Biblia zawiera nie tylko wspaniałe historie i głębokie duchowe nauczanie, ale również wiele praktycznej mądrości. Bóg jest najlepszym psychologiem i psychoterapeutą, bo dokładnie wie, jak wyprowadzić cię z twojej kryjówki, w której tkwisz z powodu bólu, zranienia, rozczarowania, kłopotów finansowych, konfliktu w małżeństwie, z dziećmi… lub po prostu fizycznego zmęczenia organizmu. Nazwij to, co cię przytłacza, trzyma w potrzasku i odbiera ci radość życia.

Okazuje się, że nawet wspaniali Boży ludzie doświadczali przygnębienia, depresji. Bóg jednak nigdy nie zostawiał ich w takim stanie. Biblia opisuje historię Eliasza, muszącego uciekać ze strachu przed królową Izebel, która chciała go zabić. Stało się to tuż po tym, jak był świadkiem nadnaturalnego działania wszechmocnego Boga – kiedy Pan doszczętnie ośmieszył proroków Baala. Po ogromnej euforii, zwycięstwie, wpadł w wielki dół psychiczny. Nie chciał żyć i prosił: „Boże, zakończ moje życie” (1 Krl 19,4).

Co zrobił Bóg? Posłał anioła, który przyniósł mu placek i wodę. Zachęcił, by zjadł i wyspał się. A potem pokazał mu kolejny cel – „wstań, bo masz przed sobą jeszcze daleką drogę”. Czy czujesz się dzisiaj podobnie? Bóg wie, czego potrzebujesz. Może właśnie musisz zregenerować się fizycznie i psychicznie – wyspać się, coś zjeść, włączyć więcej światła elektrycznego, przebadać, odpocząć, umówić z kimś na kawę, zrobić coś, co lubisz, poprosić kogoś o pomoc… Chyba że uciekasz przed Bogiem i potrzebujesz do Niego wrócić? Do źródła życia, mocy, radości i pokoju? Bóg wie, jakie antidotum będzie dla ciebie odpowiednie.

On trwa przy tobie, nawet kiedy ty odchodzisz daleko, kiedy nie jest ci do śmiechu, kiedy tracisz ochotę do życia. Spróbuj uśmiechnąć się do Niego. Bo On patrzy na ciebie z miłością i radością. On podniesie każdą zmęczoną, obolałą, zniechęconą duszę i przywróci jej właściwą perspektywę. Jego siła jest twoją siłą, Jego radość jest twoją radością.

„PAN jest moją siłą i tarczą,
moje serce Jemu zaufało i doznałem pomocy;
dlatego moje serce się rozweseliło
i moją pieśnią będę Go chwalić” (Ps 28,7).

Nie musisz tego szukać w sobie, bo nie znajdziesz, ale w Nim masz wszystko, czego potrzebujesz na dzisiaj. Pamiętaj o tym.

„Pan BÓG jest moją siłą
i uczyni moje nogi jak nogi łań,
i sprawi, że będę chodzić po wyżynach” (Ha 3,19).  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...