Zjedz coś świeżego…

6 listopada 2022

Wczoraj mówiłam o żałobie po czymś, co zostało usunięte z twojego życia. Niech to odpłynie jak ten liść rzucony na wodzie i porwany z prądem. Czy twoje serce jest gotowe na coś nowego? Nowe pragnienia, nowe osiągnięcia, nową nadzieję, nową energię? Bolesny proces już za tobą. Doświadczenie śmierci otworzyło drogę do zmartwychwstania nowego życia. Czasem zastanawiamy się, dlaczego ktoś nie może uporać się z czymś, co go niszczy, co odbiera mu radość życia. Dlaczego mimo to uparcie tkwi w złym nawyku. To trochę tak jak z człowiekiem, który w czasie głodu nie wyrzuca nawet zepsutego jedzenia. Kiedy jednak nadjeżdża ciężarówka pełna świeżych produktów, czy nadal je to, co spleśniałe? Byłoby to dziwne, prawda? A jednak wielu ludzi nadal tkwi w tym, co już dawno nie przynosi żadnego pożytku, zamiast skorzystać z czegoś nowego. Bóg daje nam codziennie świeży i zdrowy pokarm, dzięki któremu mamy siłę do twórczego, inspirującego życia.

„Oczy wszystkich ku Tobie spoglądają, a Ty im dajesz pokarm we właściwym czasie. Wyciągasz swoją rękę i zaspokajasz pragnienia wszystkich żyjących” (Ps 145,15-16) .
Nadal żyjesz niespełnionymi marzeniami? Próbujesz zaczarować rzeczywistość, by twoje oczekiwania się spełniły? Jeśli tak, to wiedz, że to ci nie pozwoli ruszyć do przodu. Zostaw to, co nie działa, i przyjdź do Boga, by z Jego rąk przyjąć coś nowego.
On mówi: „Oto czynię rzecz nową: już się rozwija, czy tego nie spostrzegacie? Tak, przygotowuję na pustyni drogę, rzeki na pustkowiu” (Iz 43,19) .
Tak, nawet jeśli myślisz, że jesteś jak ta spękana ziemia, na której nic dobrego nie może się urodzić, Bóg widzi to inaczej. On potrafi nawodnić uschłe i nieurodzajne pędy i sprawić, by to, co zasiał w tobie, wyrosło i przyniosło wspaniały owoc.

Pięknego dnia ci życzę!

„Ojcze, chcę przyjąć z Twoich rąk to wszystko, co przygotowałeś dla mnie. Wiem, że Twoje plany dla mojego życia są najlepsze, że w Tobie znajdują się przyszłość i nadzieja. Ty wspaniale zaspokajasz wszystkie pragnienia, bo jesteś niewyczerpanym źródłem wszelkiego bogactwa. Wypełnij mnie, tak by moje życie przynosiło dobry owoc dla innych. Amen”.  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...