Złość jest złym doradcą

26 czerwca 2018

Chciałbym dzisiaj odwołać się do twojej wyobraźni... przypuśćmy, że musisz kupić nowy samochód. Oczywiście, udajesz się do salonu firmowego, gdzie wita cię uprzejmy sprzedawca.  

Wszystko idzie gładko do czasu, gdy... niespodziewanie sprzedawca prosi cię byś zawiązał sobie bandanę na oczy i włożył zatyczki do uszu... Następnie, zaprasza cię do oglądania pięknych samochodów i w szczegółach zaczyna opowiadać o każdym z nich. Jednak, ty ani nie widzisz, ani nie słyszysz. Czy byłbyś w stanie dobrze wybrać? Oczywiście, że nie!  

Złość jest emocją, która może być tak silna, że czyni nas "ślepymi i głuchymi", a to nie służy podejmowaniu właściwych decyzji. Jak widzisz...nie jest najlepszym doradcą!  

Z drugiej strony, Tym, który zawsze służy dobrą radą, niezależnie od naszego stanu emocjonalnego, jest Duch Święty, "Duch rady i mocy, Duch poznania i bojaźni Pana". Izajasz 11,2  

On zawsze jest obecny, dostępny, jest tuż przy tobie i gotowy by ci pomóc! Zdaj się na Niego; oddaj Mu swoje emocje i poproś Go by cię prowadził. On to zrobi! On cię przeprowadzi i wesprze każdy twój krok.  

Niech Bóg cię błogosławi! Bardzo cię cenię i modlę się o ciebie.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...