Złóż wszystko!

20 grudnia 2021

W Biblii czytamy: „Przestańcie się martwić o cokolwiek. Raczej w każdej sprawie, gdy się modlicie i prosicie, z wdzięcznością przedstawiajcie swoje potrzeby Bogu. A pokój Boży, którego nie ogarnie żaden umysł, będzie w Chrystusie Jezusie strzegł waszych serc oraz myśli”. (Filipian 4,6—7)

Zdarza ci się, że kiedy pojawia się jakiś problem, uznajesz, ta kwestia nie leży w zakresie Bożej odpowiedzialności? Tak jakby Jego specjalizacja ograniczona była tylko do wybranych obszarów, a poza nimi nie mógł lub nie chciał działać?
Być może myślisz:
- Jasne, Bóg może wszystko, ale dlaczego miałby przejmować się zepsutym silnikiem?
- Po co miałbym Go prosić o pomoc w problemach, jakie mam z moim współpracownikiem?
- Ta sytuacja, przez którą przechodzę, pewnie Go nie interesuje…
Wyobraź sobie, że mieszkasz w ogromnym domu, który wymaga generalnego remontu. Kiedy jednak zaczynasz omawiać z wykonawcą plan działania, wyłączasz z niego kilka pokojów. Remont nie będzie pełny…, bo nawet te najmniejsze pokoje się liczą.
Pamiętaj, że kiedy oddajesz swoje problemy Bogu, „tym, którzy kochają Boga, to jest tym którzy są powołani zgodnie z Jego planem, wszystko służy ku dobremu”. (Rzymian 8,28b)

Isaac Newton powiedział: „Podobnie jak ślepy nie ma pojęcia o kolorach, tak my nie mamy pojęcia o tym, jakie są zamysły i percepcja wszechwiedzącego Boga”.
Mogę tylko zachęcić cię, byś złożył wszystko u stóp Tego, który troszczy się o twoje życie nawet w najdrobniejszych szczegółach.
Chciałbym, byś się ze mną pomodlił… „Niebiański Ojcze, wyznaję, że Ty wszystko możesz i że nic nie jest dla Ciebie niemożliwe! Wyznaję też, że Ty wiesz wszystko lepiej, niż ja, i nawet jeśli nie zawsze rozumiem, co robisz, czy na co przyzwalasz, chcę ci ufać. Dzisiaj na nowo wkładam rękę w Twoją dłoń, bo chcę iść razem z Tobą. Pomóż mi zaakceptować to, czego nie mogę zmienić, a resztę oddać Tobie. Moje oczekiwania i nadzieje są w Tobie. W imieniu Twojego Syna, Jezusa, amen”!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...