Znasz hasło?

11 grudnia 2018

Często podróżuję służbowo i kiedy przyjeżdżam na nowe miejsce, jedną z pierwszych rzeczy które robię, to pytam o dostęp do WiFi. Otrzymuję wtedy bardzo skomplikowane hasło z wielkimi literami, cyframi i symbolami. Naprawdę muszę się mocno skupić, by je właściwie wpisać, ale kiedy już w końcu połączę się z siecią, jestem szczęśliwy, że mogę korzystać z Internetu! Bóg dał nam dar... dar, dzięki któremu możemy nawiązać z Nim łączność! By nam to umożliwić zostawił nam Swojego Ducha, Swoje Słowo, modlitwę, lokalny kościół, itp. Jednak czy znasz hasło by podłączyć się do tej sieci miłości i mocy? To Jezus, jedyne imię dane człowiekowi, przez które możemy być zbawieni!  

Biblia mówi, „Zbliżajmy się zatem odważnie i ufnie do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę zapewniającą pomoc w stosownej porze”. (Hebrajczyków 4,16 ) Jak tylko budzisz się rano, zbliż się do Niego. W czasie dnia, przynajmniej raz w ciągu godziny, poświęć minutkę by pomyśleć o Bogu i przeczytać jakiś werset ze Słowa Bożego. W ten sposób będziesz z Nim w stałej łączności!  

Błędem jaki ludzie najczęściej popełniają jest próba łączenia się kiedy wszystko się wali. Nagle uświadamiają sobie, że nie mają łączności, nie znają kodu. Szukają wiec desperacko, gorączkowo. Próbują różnych sposobów i narzekają, że Bóg nie odpowiada... Prawda jest taka, że choć Bóg chciałby odpowiedzieć, to oni nie mieli z Nim kontaktu w tamtym momencie! Czy twoja łączność z Panem jest niezakłócona? Czy masz z Nim żywą, aktywną relację? Rozmawiasz z Bogiem? Słyszysz jak do ciebie mówi? To bardzo ważne... o wiele ważniejsze niż dostęp do sieci przez WiFi :)  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...