Zostałeś stworzony, by być kochany

30 maja 2020

W tym tygodniu chciałbym oprzeć cykl rozmyślań na książce i filmie, jaki powstał na podstawie historii autorstwa Paula Younga „The Shack” (Chata). To historia Macka, ojca, który stracił swoją córeczkę w dramatycznych okolicznościach. Mack otrzymuje tajemnicze zaproszenie od Boga, który zaaranżował ich spotkanie w miejscu tragedii. To niezwykle poruszająca historia. Jeśli jeszcze jej nie znasz, koniecznie przeczytaj lub obejrzyj film.

Ptaki zostały stworzone, by latać. Ryby, by pływać. A ty, zostałeś stworzony, by być kochany. Wiedziałeś o tym? Zostałeś stworzony po to, by być kochanym przez Boga i by Go poznać. Zostałeś stworzony, by żyć i doświadczać Bożej miłości każdego dnia. Niezależnie od faktu, czy ją czujesz, czy nie. Bóg cię kocha i nic tego nigdy nie zmieni!
Ani czas, ani smutek, ani przeszłość. W Biblii czytamy: „Bo choćby rozstąpiły się góry i zachwiały pagórki, moja łaska nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju z tobą – mówi Pan, który się nad tobą lituje” (Księga Izajasza 54,10).

Boża miłość do ciebie jest doskonała. On jest miłością, która doskonale zaspakaja potrzeby twojego serca.
Bóg okazuje swoje uczucie każdego dnia. Zauważyłeś? On daje ci kwiaty każdej wiosny i piękne obrazy podczas każdego zachodu słońca. On troszczy się o ciebie i pomaga ci zawsze, kiedy tego potrzebujesz. Ta miłość stale ci towarzyszy, otacza i podtrzymuje.
Bóg jest miłością. Bóg cię kocha!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...