Zrób sobie przerwę!

26 sierpnia 2021

Kiedy byłem młody, była taka popularna zabawa w kota. Jeden z graczy – kot – musiał złapać mysz, która później zostawała kotem. Był tylko jeden sposób, by nie dać się złapać: ucieczka. Na szczęście, wystarczyło w dowolnym momencie zawołać „Przerwa!”, by choć na chwilę móc odpocząć i złapać oddech. Czujesz się czasem, tak jakby ktoś cię gonił? Mogą to być sytuacje, w których czujesz się pod presją. Może strach, że sobie nie poradzisz, zagrożenie rozwodem, trudności finansowe czy problemy zdrowotne?

Wszyscy mamy swoje czynniki stresujące, swoich „ścigających”, jednak dzięki Bożej łasce mamy też zdolność, by wymknąć się stresującej sytuacji! Jak? Ogłaszając „przerwę”, wzywając Tego, który może pomóc złapać oddech... Jezusa.

Czy wiesz że słowo selah często tłumaczone jako „pauza” pojawia się ponad 79 razy w Księdze Psalmów? Może udałoby się nam spauzować przynajmniej dwa razy dziennie? Jezus jest Księciem Pokoju (Księga Izajasza 9,6). On jest Tym, który ucisza wiatr i burze (Ewangelia Mateusza 14,22-32). W każdej chwili możesz zwrócić się do Niego i otworzyć przed Nim swoje serce. Przynieś Mu swoje problemy i weź Jego pokój, który przekracza wszelkie zrozumienie.

„A pokój Boży, którego nie ogarnie żaden umysł, będzie w Chrystusie Jezusie strzegł waszych serc oraz myśli” (List do Filipian 4,7). Jego pokój może być twoim. Pewnie przejdziesz przez każdą sytuację, ponieważ „w ciszy i zaufaniu będzie wasza siła” (Księga Izajasza 30,15). Zachęcam cię, byś uwielbiał Pana i zatopił się w Jego pełnej pokoju obecności podczas pieśni pt. „Cisza i zaufanie” w wykonaniu Julie True.

Złap oddech, odpocznij w Jego obecności, a potem idź dalej wolny od stresu i presji!

Powrót do archiwum...