Zrzuć z tronu negatywne myśli!

26 kwietnia 2022

„Ach, jaki jestem głupi!”, „A co, jak mi się nie uda?”, „Boję się porażki”, „Całe życie będę biedował”, „A co jeśli wojna przeniesie się do Polski?”…
Negatywne myślenie zżera. Odbiera radość i pokój. Niszczy też zdrowie i relacje.
A jeśli nic z tym nie zrobisz, zagnieździ się na dobre i wyrządzi ogromne spustoszenie.
Chciałabym cię jednak zapewnić, że jest rozwiązanie: możesz zdetronizować takie myśli!
Biblia zachęca, by „unicestwiać złe zamysły” i „zmuszać każdą myśl do poddania się w posłuszeństwo Chrystusowi”. Czytamy „…nim też unicestwiamy złe zamysły i wszelką pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga, i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Chrystusowi” (2 Kor 10,4b—5).

Co robisz, kiedy nachodzą cię takie negatywne myśli i próbują zagnieździć się w twojej głowie? Pozwalasz, by opanowały twój umysł? Czy przepuszczasz je przez filtr Bożego Słowa i Jego woli wobec ciebie?
Pamiętaj, że to nie twoje negatywne myśli tobą kierują… To ty decydujesz, co z nimi zrobić! Możesz je przepędzić, pogonić, a następnie zadbać, by nie pozostała po nich pusta przestrzeń! Tak, by takie myśli nie wróciły, musisz je czymś zastąpić. Biblia zachęca nas, byśmy skupili swój wzrok na Jezusie. Patrz na Niego. Przypominaj sobie, że na krzyżu On przyniósł ci zwycięstwo… nad wszystkim!

Stale miej w pamięci:
- Jego obietnice dla twojego życia (Ps 105,8; Ps 119,114).
- Jego bezwarunkową miłość do ciebie (Jr 31,3).
- Jego dobre plany na twoją przyszłość (Jr 29,11).

Nie pozwól, by negatywne myśli siały w tobie zamęt i niepokój. Zdetronizuj je w imieniu Jezusa! Wypełniaj swoje myśli Chrystusem!  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...