Życie z Bogiem oznacza życie pod prąd!

15 czerwca 2021

Chciałbym podzielić się myślą, która ma fundamentalne znaczenie dla naszego życia w oparciu o werset: „O, jak szczęśliwy jest ten, kto nie idzie za radą bezbożnych, nie stoi na drodze grzeszników, ani nie zasiada w gronie szyderców” (Psalm 1,1).
To słowo uczy nas, jak nie powinno wyglądać życie chrześcijanina. Psalmista zastosował tutaj pewne stopniowanie: chodzenie, stanie i siedzenie. To postęp negatywny, który prowadzi do stagnacji, a w konsekwencji do grzechu.

Życie chrześcijańskie to tak naprawdę marsz, a nawet bieg. A bieg, do którego Bóg cię zaprasza, oparty jest na całkiem innym modelu.
- Usłyszałeś Boże wezwanie, kiedy byłeś wśród tych, którzy z Niego drwili.
- Wstałeś, by pójść za Nim.
- Idziesz Jego śladami.

Zachęcam cię, byś nie ustawał w swojej drodze z Bogiem, nawet jeśli oznacza to przeciwstawienie się głównemu nurtowi poglądów tego świata czy kulturze naszego społeczeństwa. Naśladowanie Chrystusa oznacza, że chcesz myśleć i żyć inaczej. To wymaga wyrzeczeń, ale jest tego warte! Wytrwaj w życiu z Bogiem, a jeśli stoisz na drodze grzeszników, wcale nie musi tak zostać! Wstań, odejdź od ławy, na której siedziałeś i z Bożą pomocą zacznij iść do przodu.

Niech Bóg cię podnosi i dodaje siły – dla swojej chwały – dzielna kobieto i dzielny mężczyzno!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...