Życie z Bogiem, oznacza życie pod prąd!

16 sierpnia 2018

Chciałbym podzielić się myślą, która ma fundamentalne znaczenie dla naszego życia. W oparciu o Psalm 1... "O, jak szczęśliwy jest ten, kto nie idzie za radą bezbożnych, nie stoi na drodze grzeszników, ani nie zasiada w gronie szyderców". (Psalm 1,1)  

Ten werset uczy nas jak nie powinno wyglądać życie chrześcijanina. Psalmista zastosował tutaj pewne stopniowanie: chodzenie, stanie i siedzenie. To postęp negatywny, który prowadzi do stagnacji, a w konsekwencji do grzechu.  

Życie chrześcijańskie, to tak naprawdę jest marsz, a nawet bieg. A bieg, do którego Bóg cię zaprasza oparty jest na całkiem innym modelu:
- Usłyszałeś Boże wezwanie kiedy byłeś wśród tych, którzy z Niego drwili.
- Wstałeś by pójść za Nim.
- Idziesz Jego śladami!  

Zachęcam cię byś nie ustawał w swojej drodze z Bogiem, nawet jeśli oznacza to przeciwstawienie się głównemu nurtowi poglądów tego świata, czy kulturze naszego społeczeństwa. Naśladowanie Chrystusa oznacza, że chcesz myśleć i żyć inaczej. To wymaga wyrzeczeń, ale jest tego warte!  

Wytrwaj w życiu z Bogiem, a jeśli stoisz na drodze grzeszników, wcale nie musi tak zostać! Wstań, odejdź od ławy, na której siedziałeś, i z Bożą pomocą, zacznij iść znowu do przodu.  

Niech Bóg cię podnosi i dodaje siły, dla swojej chwały, dzielny mężczyzno i kobieto!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...