Żyj w pokoju!

4 sierpnia 2019

Kiedy trzymamy się obietnicy, której wypełnienia nie widzimy, możemy pomyśleć, że nasza sytuacja wymknęła się Bogu spod kontroli. Jednak nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że nic się nie układa, Bóg może – i chce – to zmienić. On nad tym panuje! „A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia Jego są powołani”. (Rzymian 8,28)

Myślę, że właśnie to Bóg chciałby ci dzisiaj powiedzieć …
Moje dziecko, Ja wiem jakie wiążę z tobą plany. To plany o pokoju, a nie o niedoli. Chcę dać ci szczęśliwą przyszłość i nadzieję (Jeremiasz 29,11). Czasem trudno jest ci zrozumieć to, co się dzieje, ale pamiętaj – wszystko współdziała ku dobremu, ponieważ wszystko jest Mi podporządkowane (Hebrajczyków 2,8). Czas jest w Moim ręku – ty również jesteś w Moim ręku (Psalm 95,4). Ja jestem Skałą Wieczną (Izajasz 26,4) i chronię cię w Swojej Obecności (Księga Wyjścia 33,22).

Wiem, że mnie kochasz. Ja też cię kocham. Pokochałem cię zanim powstał świat. Okazałem Moją miłość, umierając za ciebie na krzyżu. Zawsze będę cię kochał. Nigdy nie będziesz sam. Będę z tobą aż do końca (Mateusz 28,20). Nie zostawię cię sierotą (Jan 14,18). Mój Duch Święty żyje w tobie i prowadzi cię dzień po dniu. Oczekuj, że będę działał w twoim życiu w zaskakujący sposób. Przygotuj się na to, że twoja sytuacja może diametralnie się zmienić, ponieważ potrafię zamieniać złe rzeczy w dobre.

Zaufaj Mi. Sprawiam, że wszystko służy ku dobremu. Nawet jeśli czasem wydaje się, że sprawy idą w złym kierunku, mogę i zmienię ich kierunek. Mój plan dla twojego życia jest dobry i pełny błogosławieństw. I pamiętaj, że moje powołanie jest nieodwołalne. Żyj w pokoju! Przychodzę właśnie teraz (Jozue 5,14)!
Poświęć trochę czasu, by zastanowić się nad wersetem tygodnia: „A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia Jego są powołani”. (Rzymian 8,28)

Niech Bóg cię błogosławi!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...