Żyj zgodnie z Jego rytmem!

15 stycznia 2020

Czy żyjesz w stałym napięciu, bo pomimo że bardzo się starasz, nic nie idzie tak jak chciałbyś? Możesz utożsamić się z następującymi określeniami: zestresowany, zmęczony, przygnębiony, niespokojny, sfrustrowany?
Tak łatwo jest dopuścić, by zaczęło nas określać to, przez co przechodzimy!
Przeczytajmy te słowa powoli: „Czujesz się zmęczony? Wyczerpany? Wypalony religią? Przyjdź do mnie, a ożyjesz. Pokażę ci, jak możesz naprawdę odpocząć. Żyj ze mną i pracuj ze mną – patrz jak Ja to robię. Naucz się żyć zgodnie z rytmem łaski. Nie nałożę na ciebie nic zbyt ciężkiego. Dotrzymuj mi towarzystwa, a nauczysz się żyć w wolności i z lekkim sercem” (parafraza: Ewangelia Mateusza 11,28-30).

Jezus mówi, że jeśli nosisz na sobie zbyt wielkie ciężary, to dlatego, że nie robisz tego, co On dla ciebie zaplanował. On nie nałoży na ciebie nic, co byłoby niewłaściwe, czy obciążające cię ponad miarę. Pozwól Mu, by cię podtrzymywał zgodnie z rytmem swojej łaski. Działaj z Nim, trzymając Go za rękę, a w starciu z Jego łaską żadna presja się nie ostoi. Odpoczynek w Chrystusie oznacza, że składasz w Nim całą swoją ufność. Kiedy uświadamiam sobie, że jestem wybranym przez samego Boga, nie pozwolę, by definiowały mnie stres, znużenie czy frustracja. Posłuchaj Bożego głosu w swoim sercu, a usłyszysz: „Odpocznij we Mnie. Chcę odnowić twoje siły. U Mnie naprawdę odpoczniesz. Chodź razem ze mną i pracuj ze Mną. Ucz się mojego rytmu łaski”.

Wyznaj dzisiaj z całą siłą i wiarą: „Panie Jezu, odrzucam wszelką presję i wszelki ucisk. Wiem, że Ty nie nałożysz na mnie ciężaru, którego nie będę mógł unieść. Twoje brzemię jest lekkie. Twoje jarzmo wygodne. Chcę żyć i działać z Tobą. Wiem, że Ty mnie kochasz i chcę uczyć się żyć w rytmie Twojej łaski. Amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...