A co, gdybyś myślał tak jak Jezus?

21 marca 2019

Dzisiaj zakończymy nasze rozważania na temat wersetu z listu do Filipian 4,6—7. W Biblii czytamy: „Przestańcie martwić się o cokolwiek. Raczej w każdej sprawie, gdy się modlicie i prosicie, z wdzięcznością przedstawiajcie swoje potrzeby Bogu. A pokój Boży, którego nie ogarnie żaden umysł, będzie w Chrystusie Jezusie strzegł waszych serc oraz myśli”. (Filipian 4,6-7) Chciałbym podsumować nasz cykl rozważań na temat przezwyciężania zmartwień.

Kiedy już zamartwianie się utraci swoją moc, ważne, byś strzegł swojego serca.
Biblia przypomina nam: „Najczujniej ze wszystkiego strzeż swojego serca, bo z niego tryska źródło życia”. (Przypowieści Salomona 4,23) To, co dzieje się w twoim sercu, przejawia się w tym jak żyjesz, jak się zachowujesz. Jeśli się zamartwiasz, będziesz żył w poczuciu braku bezpieczeństwa, niepewności jutra. Jeśli jednak twoje serce ufa Bogu, przełoży się to również na wszystkie dziedziny twojego życia. Zatem jak możesz ustrzec swoje serce przed zamartwianiem się? Koncentrując swoje myśli na Jezusie Chrystusie.

Im częściej praktykujesz ten zdrowy nawyk myślenia i chodzenia z Bogiem poprzez…
- codzienne czytanie Jego Słowa
- modlitwę
- uwielbianie Boga
- społeczność
…tym rzadziej będziesz praktykował szkodliwe dla ciebie nawyki. Co więcej, będziesz rozwijał się w poznaniu Tego, który cię zbawił i uczy patrzeć na świat Swoimi oczyma! Jezus jest naszym wzorcem. Widziałeś, żeby kiedykolwiek się zamartwiał? Pamiętaj: Zdolność myślenia jest tym, co czyni człowieka wielkim, ale to zdolność myślenia jak Jezus Chrystus jest tym, co czyni twojego ducha wielkim. I pomaga nie martwić się o nic! :)  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...