A jeśli twoje marzenie wydaje się szalone?

24 maja 2020

Czy marzenie, które Bóg położył ci na sercu, w oczach świata wydaje się absurdalne? Poza zasięgiem? Moja rada brzmi: zaufaj Mu i nie panikuj!
W Starym Testamencie Bóg przemówił do człowieka o imieniu Noe, by ten zbudował arkę, ogromną łódź, do której miał wprowadzić po parze zwierząt z każdego rodzaju. Dlaczego? Ziemia miała zostać zalana wodą...
Przeczytaj, w jaki sposób Noe zareagował na tę dziwną prośbę: „Noe postąpił tak, jak mu polecił Bóg – dokładnie i we wszystkim” (Księga Rodzaju 6,22).
Noe wprowadził Boży nakaz w czyn. Być może miał pytania... Biblia nic nam o tym nie mówi. Faktem jest jednak, że postąpił zgodnie z Bożą wolą.

Z uwagi na kontekst tamtych czasów Boża prośba nie miała sensu. Ale Bóg nie jest Bogiem tylko teraźniejszości... On jest również Bogiem wieczności! Jego wizja i perspektywa nie są ograniczone przez czas.
Kiedy Bóg zainspirował mnie wiele lat temu, by założyć stronę internetową TopChrétien, nie było to w tamtym czasie czymś powszechnym czy normalnym (1999). Dzisiaj jednak jest to potężne narzędzie błogosławieństwa, podobnie jak Cuda każdego dnia.
Nie pozwól, by strach cię powstrzymał. Módl się i zrób krok do przodu! Marzenie, jakie Bóg włożył ci do serca, jest może taką „arką”, dzięki której wielu będzie uratowanych. Może będzie środkiem, jakiego Bóg użyje jutro, by ratować dusze!
Przestań się wahać. Pewnie uchwyć Bożą dłoń i zainwestuj w swoje marzenie, by stało się rzeczywistością!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...