Bądź cudem dla kogoś w tym tygodniu.

2 lipca 2019

Chciałbym, byś obejrzał krótki film o małej dziewczynce, która idzie do sklepu, by kupić swojej starszej siostrze naszyjnik. (zobacz na YouTube) Ich matka zmarła, a to dziecko chce, by jej siostra poczuła się szczęśliwa. Chce zobaczyć znowu jej uśmiech. Dziewczynka ma jednak tylko kilka złotych w kieszeni… Mimo to właściciel sklepu postanawia podarować jej naszyjnik.
Powiem wam, dlaczego ta historia mnie tak porusza.
– Bóg kocha dzieci i tych, którzy są jak one. Jezus powiedział, „Zostawcie dzieci w spokoju. Nie przeszkadzajcie im przychodzić do Mnie, ponieważ do takich jak one należy Królestwo Niebios”. (Mateusz 19,14) Niech twoja wiara będzie prosta, dziecięca. Wystarczy, by poruszyła serce Ojca.
- Wszystko jest darem i łaską. Na nic sobie nie zasłużyliśmy, ale Bóg, nasz Ojciec chce zatroszczyć się o wszystkie nasze potrzeby. Biblia mówi: „A mój Bóg w pełni zaspokoi każdą waszą potrzebę według swego bogactwa w chwale, w Chrystusie Jezusie”. (Filipian 4,19)
- Hojność jest kluczem otwierającym drzwi błogosławieństwa. Dziecko przynosi kilka swoich monet, sklepikarz daje naszyjnik, starsza siostra opiekuje się młodszą – Biblia zachęca nas, byśmy „dobrze czynili, bogacili się w dobre uczynki, byli hojni i chętnie dzielili się z innymi”. (1 Tymoteusz 6,18)
- Możemy również stać się cudem w czyimś życiu, podobnie jak ta mała dziewczynka. Poprzez ciebie ktoś może odnaleźć nadzieję i znowu się uśmiechnąć.

Modlę się, byś stał się dla kogoś w tym tygodniu cudem!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...