Bądź dzisiaj uważny

16 września 2020

Chciałbym cię zachęcić, byś był dzisiaj szczególnie wrażliwy na potrzeby tych, którzy są wokoło ciebie.
Kiedy pójdziesz dzisiaj do pracy czy do kościoła albo będziesz spędzał czas z rodziną, z przyjaciółmi, proś Ducha Świętego, by pomógł ci dostrzec osobę, która nosi ciężar o wiele dla niej za ciężki.
Jeśli zauważysz, że jest przybita, zapytaj, co się dzieje w jej życiu, jak możesz się o nią modlić. Bóg może użyć cię, by przynieść komuś ulgę i wolność! Sam fakt, że zechcesz go wysłuchać da mu coś cennego, co będzie pochodziło wprost z serca Boga.

Czasem gotowość i chęć wysłuchania drugiej osoby wystarczy, by pomóc komuś poradzić sobie ze swoim problemem. Czasem mogą to być sprawy, o których trudno jest komuś mówić, jednak świadomość, że ktoś słucha, może przynieść ulgę w cierpieniu. Bądź dzisiaj uważny, ponieważ możesz również stać się czyimś cudem.

Módl się razem ze mną: „Panie, pomóż mi być dzisiaj podobnym do Ciebie, wrażliwym na innych, na ich potrzeby. Modlę się, byś pomógł mi zwolnić i dostrzec cierpiących, których postawiłeś na mojej drodze. Proszę Cię, pomóż mi, bym był dobrym słuchaczem i mógł być dla nich zachęceniem. W Twoim imieniu, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...