Bądź dzisiaj wrażliwy….

2 września 2017

Chciałbym cię zachęcić byś był dzisiaj szczególnie wrażliwy na potrzeby tych, którzy są wokoło ciebie. Kiedy pójdziesz na przykład do pracy, czy do kościoła, albo będziesz spędzał czas z rodziną, przyjaciółmi, pytaj Ducha Świętego by pomógł ci dostrzec osobę, która nosi ciężar o wiele dla niej za ciężki. Jeśli zauważysz, że jest przybita, zapytaj, "Co dzieje się w twoim życiu? Jak mogę się dzisiaj o ciebie modlić?'  

Bóg może użyć ciebie by przynieść komuś ulgę i wolność! Sam fakt, że zechcesz go wysłuchać da mu coś cennego, co będzie pochodziło wprost z serca Boga. Czasem gotowość i chęć wysłuchania drugiej osoby wystarczy, by pomóc komuś poradzić sobie ze swoim problemem. Czasem mogą to być sprawy, o których trudno jest komuś mówić, jednak świadomość, że ktoś słucha może przynieść ulgę w cierpieniu. Bądź dzisiaj uważny ponieważ możesz również stać się czyimś cudem!  

Módl się razem ze mną: "Panie, pomóż mi być dzisiaj podobnym do Ciebie, wrażliwym na innych, na ich potrzeby. Modlę się byś pomógł mi zwolnić i dostrzec cierpiących, których postawiłeś na mojej drodze. Proszę Cię pomóż mi bym był dobrym słuchaczem i mógł być dla nich zachęceniem! W twoim imieniu, amen.  

Dziękuję, że żyjesz,

Powrót do archiwum...