Bądź kreatywny w służbie dla Boga.

29 maja 2020

Jeśli Bóg dał ci jakiś talent, używaj go dla Jego chwały. Wiesz, dlaczego? Bo Jemu należy się cała chwała.
Sam Bóg pokazał swoją nadzwyczajną kreatywność, stwarzając świat. Kto nigdy nie podziwiał piękna zachodu słońca czy spektakularnej panoramy oceanu?

W czasach Starego Testamentu Bóg wybrał Besalela, kreatywnego, utalentowanego człowieka, by zbudował Namiot Zgromadzenia. W Księdze Wyjścia 31,1-5 czytamy: „Pan przemówił do Mojżesza tymi słowy: Spójrz, wezwałem imiennie Besalela, syna Uriego, syna Chura z plemienia Judy, napełniłem go Duchem Bożym, mądrością, pomysłowością, rozeznaniem i zręcznością w każdym rzemiośle. Dzięki temu potrafi on obmyślić plan, zna się na pracach w złocie, srebrze oraz brązie, umie obrabiać i oprawiać kamienie, nieobca mu obróbka drewna –słowem, potrafi wykonać najbardziej kunsztowną robotę”.

Bóg powiedział: „(...) napełniłem go”, co wskazuje, że to na pewno Bóg obdarza człowieka artystycznym talentem. A Jego celem jest, byśmy używali go do konkretnych zadań, służąc nim w Jego Królestwie.
Kiedy służymy Bogu tym, co każdy z nas otrzymał, nasz Niebiański Ojciec jest wywyższony!
Potrafisz śpiewać, tańczyć, grać na instrumencie, malować, robić na drutach, pisać? Niezależnie od tego, jaki jest twój dar, zachęcam cię, byś używał go tam, gdzie Bóg cię postawił.
Twoja twórczość Mu się podoba!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...