Bądź źródłem zachęty.

5 lipca 2019

„A jednak nikt z ludzi nie ujarzmił jeszcze języka, tego krnąbrnego zła, pełnego śmiercionośnego jadu. Sławimy nim Pana i Ojca i przeklinamy nim ludzi, stworzonych na Boże podobieństwo. Z tych samych ust wychodzi błogosławieństwo i przekleństwo. Tak, drodzy bracia, być nie powinno. Czy z tego samego źródła może wypływać woda słodka i gorzka?” (Jakub 3,8—11)

Zostałeś stworzony na obraz Boga i ukształtowany na Jego chwałę po to, by twoje życie miało wpływ na innych na tej ziemi. W jaki sposób? Mówiąc tak, jak Bóg mówi. Niezależnie od tego, gdzie pracujesz, jaką masz sytuację rodzinną, jak postrzegają cię inni, jesteś stworzony ma obraz żyjącego Boga. Twoje życie jest świadectwem Jego łaski i Jego miłości. Stawiam dzisiaj przed tobą wyzwanie: mów tak, jak mówi Bóg. Nie pozwalaj sobie na oszczerstwa czy plotki. Niech krytyka nie przechodzi ci przez usta. Niech twoje serce będzie na nią zamknięte.
Obmawianie potraktuj jak „persona non grata”.
Zostałeś oddzielony – dla Boga. Twoje usta są oddzielone dla Niego. On jest taki cudowny! Chwal Go, uwielbiaj i podziwiaj, kochaj Go, kochając i błogosławiąc innych, i używaj swoich ust jako instrumentu do niesienia zachęty.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...