Bóg nie dopuści abyś był kuszony ponad twoje siły

30 sierpnia 2017

Biblia mówi w 1 liście do Koryntian, 10;13, "Dotychczas nie spotkała was próba przekraczająca siły ludzkie. Bóg jest wierny. On nie dopuści, aby was doświadczano ponad siły wasze. W czasie próby wskaże wam wyjście abyście mogli je znieść."  

Według badań mojego przyjaciela Bobbiego, twórcy fantastycznej aplikacji YouVersion  (pobranej już ponad 200 milionów razy), werset z 1 listu do Koryntian, 10,13 jest ulubionym wersetem chińskich chrześcijan. W Chinach, podobnie jak w wielu innych miejscach, nadal trwają dyskryminacja i prześladowania chrześcijan. Kiedy w 2010 roku byłem w Południowej Afryce na światowym kongresie Ruchu Lozańskiego, pamiętam że jedyną delegacją, której brakowało była delegacja chińska. Wszyscy dostali zakaz udziału w kongresie. Jakie to smutne...  

Widzimy dlaczego ten werset jest ulubionym wersetem chińskich chrześcijan... nie jest łatwo być chrześcijaninem w Chinach. Może tobie, też czasem nie jest łatwo być chrześcijaninem. Trudności mogą przyjść ze strony osoby, której nie podoba się twoja wiara albo ze strony pokus, których doświadczasz, a które mogą być związane z twoją przeszłością. Jakkolwiek by było, w tym wersecie mamy obietnicę: Bóg jest wierny! On nie pozwoli byś był kuszony czy doświadczany ponad twoje siły. On już przygotował drogę wyjścia. On cię z tego wyciągnie! Wierz w to i trzymaj się mocno tej obietnicy.  

Powiedz razem ze mną: "Panie, wierzę! Ty nie pozwolisz bym był kuszony ponad to co mogę znieść. Twoje Słowo jest prawdą i ja będę się trzymał tej obietnicy, niezależnie co się wydarzy. Ufam Tobie we wszystkim! W imieniu Jezusa, amen."  

Dziękuję, że żyjesz,

Powrót do archiwum...