Bóg pragnie twojego szczęścia!

11 lipca 2019

„O, jak szczęśliwy jest ten, kto nie kieruje się radą bezbożnych, nie przesiąkł podłością grzeszników, nie zajął miejsca w gronie szyderców, a jego rozkosz to Prawo Pana – nad nim rozmyśla za dnia oraz nocą. Będzie jak drzewo zasadzone wśród strumieni, które wyda owoc we właściwym czasie. Jego liść nie pożółknie, a czego się podejmie to skończy się powodzeniem”. (Psalm 1,1—3)
Chciałbym zacząć ten tydzień od studiowania Psalmu 1.
Czy wiesz, że pierwszym słowem w Psalmach jest hebrajskie słowo „szczęśliwy” i pierwsze nauczanie Jezusa rozpoczyna się od greckiego odpowiednika tego samego słowa – „szczęśliwy”, czyli „błogosławiony”? Jezus w kazaniu na górze tak powiedział:
„Szczęśliwi świadomi swej nędzy, gdyż ich jest Królestwo Niebios. Szczęśliwi zasmuceni, gdyż oni doznają pociechy”. (Mateusz 5,3—4)
Definicja słowa „szczęśliwy” według słownika oksfordzkiego to: „odczuwanie albo okazywanie przyjemności lub zadowolenia; poczucie zaufania lub zaspokojenia (odnośnie osoby, umowy, czy sytuacji)”.
Bóg chce, byś był radosnym, szczęśliwym człowiekiem nie tylko tu na ziemi, ale i przez całą wieczność!
Tylko Jezus może zaspokoić najgłębsze pragnienia naszego serca. On jedynie może dać nam prawdzie szczęście. W Swoim Słowie Bóg daje nam wskazówki, w jaki sposób możemy osiągnąć zadowolenie i uniknąć nieszczęścia – tego będziemy chcieli się dowiedzieć w ciągu następnych kilku dni z treści Psalmu 1.
Wierzę i chcę cię zapewnić, że Bóg pragnie twojego szczęścia!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...