Bóg przygotował dla ciebie drogę

28 lipca 2020

W konflikt zaangażowane są przynajmniej dwie strony: zraniona i ta, która doprowadziła do zranienia. Obie tkwią w wiezieniu. Jedynym kluczem, by się z niego wydostać jest przebaczenie. Może myślisz: „To niemożliwe. Nie mogę przebaczyć. On/ona mnie tak okrutnie zranił/a” lub: „Prosić o przebaczenie? Przecież nic nie zrobiłem! A właściwie, co to dobrego przyniesie? Co to zmieni?”.
Tak naprawdę zmieni wszystko. Zupełnie wszystko. Jezus mówił o tym w swojej lekcji o modlitwie: „I przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy naszym winowajcom” (Ewangelia Mateusza 6,12).
Czy ktoś zawinił wobec ciebie? Wiedz, że Bóg da ci siłę, by wybaczyć. Jako dziecko Boże pragniesz słuchać i naśladować Jezusa, zaś poważnie traktując Jego Słowo, nie możesz usunąć tego tekstu z Modlitwy Pańskiej.
Bóg najpierw wybaczył tobie. Bez Jego przebaczenia ani ty, ani ja nie moglibyśmy żyć w Jego obecności, modlić się do Niego czy chwalić Go. Jego przebaczenie uzdalnia nas i daje siłę, by wybaczyć.

To niezwykły akt! Przebaczając uwalniasz również osobę, która cię skrzywdziła.
Jeśli to ty zawiniłeś przeciwko komuś, wyrządziłeś jakieś zło, rozumiem, jak trudne może być przyznanie się do winy, do wyrządzonej krzywdy... Ale Jezus uczynił na krzyżu wszystko, czego ty nigdy nie dokonałbyś dla swojego zbawienia. Jedyną odpowiedzialnością, której Bóg nie mógł wykonać za ciebie jest wyznanie grzechu przed Bogiem i w pokorze poproszenie osoby, którą skrzywdziłeś, by ci wybaczyła. Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć: „Przebacz mi zło, które ci wyrządziłem...”. A jeśli on/ona odrzuci twoje przeprosiny, ufaj Panu. On zainterweniuje we właściwym momencie. Wierzę również, że kiedy już wypowiemy te słowa, musimy się od tego uwolnić. I nawet jeśli za twojego życia nie dojdzie do zgody, wiedz, że zrobiłeś to, co jest właściwe przed Bogiem i tą osobą.

W każdej sytuacji przebaczenie otwiera drzwi do pojednania. Bóg nie oczekuje, że dokonasz tego odważnego czynu bez Jego pomocy. Poproś Go, byś potrafił popatrzeć na tę osobę, tak jak On ją widzi. Poproś Go, by pomógł ci przebaczyć/prosić o wybaczenie, tak jak On ci przebaczył. Poproś Go, by uzdolnił cię do takiej miłości, jak On kocha. Błogosławieństwo związane jest z posłuszeństwem. Pamiętaj, że Pan chce cię uzdolnić, obdarzyć miłością i siłą, byś mógł być posłuszny. On przygotowuje drogę, o czym mówią słowa tej pieśni:

Zachęcam cię, byś poszedł za przykładem czytelniczki „Cudów każdego dnia”. Podziwiam ją!
„Od czasu, kiedy zaczęłam otrzymywać twoje rozmyślania, zmieniło się moje zachowanie i sposób, w jaki patrzę na życie. Kiedyś byłam impulsywna i agresywna, dzisiaj twoje słowa zachęty nauczyły mnie słuchać innych i zachęciły do pojednania się z Panem Jezusem. Od trzech lat miałam również problemy z siostrą, dzięki Cudom... mogłam się z nią pojednać”.

Wspaniale! Oby tak było również w twoim życiu.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...