Bóg przygotował źródło w twoim życiu!

18 lipca 2019

„O, jak szczęśliwy jest ten, kto nie kieruje się radą bezbożnych, nie przesiąkł podłością grzeszników, nie zajął miejsca w gronie szyderców, a jego rozkosz to Prawo Pana – nad nim rozmyśla za dnia oraz nocą. Będzie jak drzewo zasadzone wśród strumieni, które wyda owoc we właściwym czasie. Jego liść nie pożółknie, a czego się podejmie to skończy się powodzeniem”. (Psalm 1,1—3)

Razem z moją żoną, Muriel, uwielbiamy jeździć do Izraela. Mam przywilej być wiceprezydentem Instytutu Teologicznego w Jerozolimie. Szczególnie lubimy zwłaszcza jedno miejsce w Izraelu. By do niego dotrzeć, najpierw trzeba przejść kilka kilometrów przez pustynię, by potem, niespodziewanie, zobaczyć orzeźwiający widok – wytryskujące źródła tworzące wodospad, wpadające do naturalnego zbiornika wody, porośniętego bujnymi wodorostami, pełnego wody, która nawadnia korzenie okolicznych drzew. Jak tylko dotrzesz na to miejsce od razu czujesz się orzeźwiony i odnowiony! Kiedy myślę o drzewie zasadzonym nad strumieniami wód, myślę o tej przepięknej oazie. Sam Dawid, który prawdopodobnie napisał Psalm 1, był tam 3000 lat temu. Być może ten widok zainspirował go do napisania tego psalmu!

Bywa tak w naszym życiu, że czujemy się jak na pustyni. W takim czasie ważne jest, by iść do przodu, mimo wszystko. Bo nadejdzie też czas ochłody. Biblia uczy, że obecność Pana przynosi odświeżenie (zob. Dzieje Apostolskie 3,20). Przyjacielu, Bóg już dawno przygotował i zaplanował takie źródło w twoim życiu! Niezmienne, nieustające, obfite, odświeżające, rozkoszne źródło. Więc nie upadaj! Doznasz czasu odświeżenia – fizycznego, duchowego, emocjonalnego i relacyjnego. Kiedy wejdziesz w ten nowy etap swojego życia, oparzenia z pustyni znikną, a ty w ich miejscu znajdziesz odrodzoną radość. Niech twoja dusza zostanie odświeżona wodą wypływającą z tronu Bożego! (Objawienie 22,1)
To jest twój dział!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...