Bóg widzi w tobie przyjaciela!

8 sierpnia 2020

Często błędnie rozumiemy naszą relację z Bogiem. Uważamy, że zależy Mu tylko na znalezieniu tych, którzy by Mu służyli i dobrze reprezentowali. Ale Bóg chce budować prawdziwe relacje z każdym ze swoich dzieci.

Czasem z wielkiej gorliwości dla Boga możemy wpaść w pułapkę stania się działaczem, zobowiązując się do wielu rzeczy naraz. Dochodzi do tego, że zaczynamy zapominać, brakuje nam czasu albo sił, by mieć prawdziwe, jakościowe spotkania z naszym przyjacielem, Jezusem. Czy zdarzyło się tak w twoim życiu, że służbę postawiłeś przed Nim samym? W moim życiu, niestety, było tak wiele razy. A przecież, zanim stajesz się Jego sługą, jesteś Jego dzieckiem.

W 1 Liście Jana 3,1 czytamy: „Zauważcie, jak wielką miłość okazał nam Ojciec! Zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi. I jesteśmy nimi!...”

Bóg chce byś doświadczył autentycznej, szczerej relacji miłości z Nim, ponieważ jesteś Jego dzieckiem. On jest tuż obok ciebie każdego dnia, by umacniać tę relację. Ma w sobie ogromną czułość do ciebie! Dzisiaj chciałby ci przypomnieć, że:
- troszczy się o ciebie lepiej niż ktokolwiek inny;
- jest wiernym przyjacielem, któremu możesz zaufać i powiedzieć wszystko;
- zna cię najlepiej;
- jest przyjacielem, który kocha niezmiennie.

Tym, czego On pragnie najbardziej, jest twoje serce. Kochaj Go bardziej niż cokolwiek innego, bardziej niż życie.

Rozwijaj radosną przyjaźń ze swoim niebiańskim Ojcem!
Bądź błogosławiony!

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...