Bożym planem jest pojednanie!

8 marca 2019

W tym tygodniu przyjrzymy się fragmentom z inspirującej książki Neila T. Anderson’a „Odbudowywanie zerwanych relacji: droga do pokoju i przebaczenia”.
Czy wiesz, że najwspanialszym planem Bożym dla ludzkości było pojednanie? Dla Boga relacje mają szczególne znaczenie… On chce, byś był blisko Niego, blisko swojej rodziny i tych, których kochasz. Jezus doskonale realizował to w swoim życiu: był blisko ze swoim Ojcem i zawsze był otwarty na wszystkich. Wychodził także do odrzuconych i wzgardzonych przez społeczeństwo. Pojednanie usuwa wszystko, co stoi na przeszkodzie w naszej relacji z Bogiem i z innymi. Czy jest coś w twoim życiu, co blokuje twoją relację z Bogiem i z innymi?

Jeśli tak, zachęcam cię, byś przyniósł to do Jego stóp. On pokona to, co dla ciebie jest niemożliwe, wszystko to, co cię ogranicza… Jego żadne ograniczenia nie dotyczą. Bóg wyraźnie mówi w swoim Słowie, czego od nas oczekuje: „Kochajcie jedni drugich tak, jak Ja was ukochałem”. (Jan 13,34) Pojednanie to dzieło nadprzyrodzone. Twoja zdolność do kochania innych pochodzi z obecności Boga w tobie. Kiedy zbliżysz się do Tego, który może całkowicie odnowić twoje serce, wtedy będziesz mógł zacząć zmieniać swoje trudne relacje w relacje wypełnione pokojem.

Zachęcam, byś pomodlił się razem ze mną… „Panie, pragnę sprawiać Ci radość i chcę pełnić Twoją wolę, tak, by z dnia na dzień być coraz bardziej do Ciebie podobny. Potrzebuję Twojej łaski, by żyć w pojednaniu, by przebaczać i szczerze kochać. Panie, dokonuj tego ponadnaturalnego dzieła pojednania we mnie i przeze mnie! W Twoim imieniu, amen”.  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...