Ciesz się w pełni życiem, które daje ci Bóg!

13 września 2020

Zauważyłeś kiedyś, jak błyszczą oczy dziecka? Kiedy po raz pierwszy kręci się na karuzeli, je lody, czy udało mu się samodzielnie ruszyć na rowerze?

Zdolność dziecka do zachwycania się wszystkim dokoła jest fenomenalna i wydaje się nie mieć końca. Co się dzieje, kiedy dzieci dorastają? Co stało się z nami, dorosłymi? Z czasem przyzwyczajamy się do tych małych rzeczy, jak poranny śpiew ptaków, kolory zachodu słońca, śmiech dziecka, bogaty smak filiżanki gorącej kawy na dobry początek dnia... Zbyt często, zajęci codziennymi obowiązkami i lawiną myśli nie mamy już czasu, by się delektować, zatrzymać i odetchnąć. A jednak Bóg stworzył wszystko po to, byśmy się tym cieszyli, rozkoszowali. Wschód słońca, plusk fal, jaskółki latające nisko nad naszymi głowami... Wszystko to zostało ci dane, byś miał z tego radość!

A może chciałbyś podjąć dzisiaj świadomą decyzję, że chcesz dać się zachwycić niezwykłemu pięknu stworzenia, jakie jest wokół ciebie? Bożej łasce, która i dzisiaj cię otacza? Jego miłosierdziu, które jest nowe każdego ranka?
Ciesz się każdą chwilą, żyj pełnią życia i bądź wypełniony Bożą radością! Niech nic nigdy nie odbierze ci zdolności do zachwycania się!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...