Co to znaczy rozważać Słowo?

16 stycznia 2021

Przez kolejne kilka dni chciałbym podzielić się z tobą pewnymi fundamentalnymi zasadami, których się nauczyłem, a które pomogą ci w prowadzeniu zwycięskiego życia, zwłaszcza w czasie, kiedy musimy radzić sobie z koronawirusem i bardzo potrzebujemy odnowienia, i odświeżenia. Porozmawiamy o tym, jak medytować nad Bożym Słowem, by następnie z mocą powoływać się na nie w swoim życiu. Wierzę, że będziesz oglądał wspaniałe zwycięstwa w tym tygodniu.

„O, jak szczęśliwy jest ten, kto nie kieruje się radą bezbożnych, nie przesiąkł podłością grzeszników, nie zajął miejsca w gronie szyderców; a jego rozkosz to Prawo Pana – nad nim rozmyśla za dnia oraz nocą. Będzie jak drzewo zasadzone wśród strumieni, które wyda owoc we właściwym czasie. Jego liść nie pożółknie, a czego się podejmie, to skończy się powodzeniem” (Psalm 1,1-3).

Co to znaczy rozważać Słowo? To znaczy pozwolić Bogu, by wyrył swoje myśli w twoim sercu. Nie chodzi o przeczytanie rozdziału w ciągu minuty, ale raczej o rozmyślanie nad Bożą myślą czy słowem. To jak przeżuwanie i przyswajanie pokarmu.
Źródłem równowagi, zdrowego i kwitnącego życia jest dla nas Słowo Boże. Jest rzeką, która nigdy nie wysycha, duchowym pokarmem, który wzmacnia naszą duszę i nasze codzienne życie z Bogiem. Jest ono słodkie i potężne jednocześnie. Uwalnia, leczy i karmi.
Jest skarbem dla duszy i potężną bronią, której w każdej chwili możesz użyć, by:
- przypomnieć sobie o Bożej miłości,
- otrzymać Jego pocieszenie,
- poznać Jego wolę,
- wzmocnić i dodać odwagi swojej duszy,
- ogłaszać Jego wierność.

Tak, Bóg jest wierny! On jest wierny tobie i jest wierny swojemu Słowu. Bóg dotrzymuje swoich obietnic. Biblia mówi nam, że Bóg nie jest człowiekiem, aby miał kłamać. (Księga Liczb 23,19). Dlatego właśnie w „Cudach każdego dnia” posyłam ci wersety biblijne, które mogą nie tylko cię poruszyć, ale również zmienić twoje życie. Przeczytaj jeden werset i zatrzymaj się nad nim. Wypowiedz go na głos. Uchwyć się go. Mów do Najwyższego. Powiedz Mu: „Tak mówi Twoje Słowo (i zacytuj werset). Wierzę w to, co powiedziałeś! Chcę doświadczyć Twojego działania w moim życiu. Ty nie jesteś człowiekiem, byś miał kłamać!”.

By pomóc ci praktykować rozważanie Bożego Słowa, pozostawię cię z wersetem: „Ale Pan jest ze mną jak groźny bohater, dlatego moi prześladowcy potkną się i nie zwyciężą” (Księga Jeremiasza 20,11). Nie wahaj się wybrać innego wersetu, który może odnosi się konkretniej do twojej sytuacji. Niech Bóg cię błogosławi!
Dziękuję, że jesteś,  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...