Co to znaczy trwać w Chrystusie?

19 lipca 2019

„O, jak szczęśliwy jest ten, kto nie kieruje się radą bezbożnych, nie przesiąkł podłością grzeszników, nie zajął miejsca w gronie szyderców, a jego rozkosz to Prawo Pana – nad nim rozmyśla za dnia oraz nocą. Będzie jak drzewo zasadzone wśród strumieni, które wyda owoc we właściwym czasie. Jego liść nie pożółknie, a czego się podejmie to skończy się powodzeniem”. (Psalm 1,1—3)

Chcemy dalej zastanawiać się nad Psalmem 1.
Wierzę, że twoje życie jest ubogacone i dostrzegasz, że zachodzą w tobie zmiany! Uwielbiam owoce. To jedne z najwspanialszych dzieł Bożego stworzenia. Niektóre owoce są dobre dla twojego zdrowia, a jednocześnie mają doskonały smak. W Psalmie 1 jesteśmy porównani do drzewa, które przynosi owoc we właściwym czasie. Sam Jezus Chrystus powiedział: „Ja jestem winoroślą – wy pędami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi obfity owoc”. (Jan 15,5a)
Jak możemy trwać w Jezusie Chrystusie?
- zwracając swoje myśli w Jego kierunku
- prosząc o Jego prowadzenie
- słuchając Jego głosu
- czytając Jego słowo
- wprowadzając Jego naukę w praktykę
- postępując tak jak On
- kochając tak jak On – kochając Ojca i tych, którzy są wkoło nas
- pozwalając, by Duch Święty cię wypełniał
- zadając sobie pytanie: „co zrobiłby Jezus na moim miejscu?”

Jezus obiecał, że jeśli trwasz w Jezusie Chrystusie, a On trwa w tobie, wtedy przyniesiesz wiele owocu. Ja już widzę obfity, wspaniały i wyjątkowy owoc w twoim życiu, ponieważ jesteś wyjątkowy, mój przyjacielu!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...