Czy Bóg wyjeżdża na wakacje?

3 sierpnia 2022

Och, jak marzymy o wakacjach i o jakimś urlopie po wyczerpującej pracy i ogromnym wysiłku! Potrzebujemy tego, nasze organizmy muszą się zregenerować fizycznie i psychicznie. Zastanawiasz się czasami nad tym, czy Bóg robi sobie wakacje? Może Jezus wyjeżdżał na urlop?
Okazuje się, że nigdzie w Biblii nie ma o tym mowy. Wręcz przeciwnie – sam Jezus powiedział: „Mój Ojciec nie odpoczywa! On nie przestał pracować, gdyż nie zakończył swojego działania! Ojciec pracuje cały czas – także teraz – Ja zaś Go naśladuję” (J 5,17).
Czy wiesz, że Bóg nawet w nocy nie zasypia?

W Psalmie czytamy: „Oto nie drzemie ani nie zasypia stróż Izraela” (Ps 121,4).
Tak, Bóg ani nie zasypia, ani nigdzie nie wyjechał, ani cię nie zostawił. Jest stale z tobą. A co robi? Pracuje. Wiesz nad czym? Nad tobą i nade mną :). Od samego rana myśli o tym, jak przyciągnąć cię bliżej siebie, jak uczynić cię człowiekiem bardziej podobnym do tego ze swojego oryginalnego planu. Jest stale w twojej podroży życia, by przemieniać cię w osobę, którą zawsze w tobie widział.

Zawsze możesz na Niego liczyć – w każdej chwili, każdego dnia, o każdej porze roku. On cię strzeże i idzie tuż obok. „Pan strzec cię będzie od wszelkiego zła, strzec będzie duszy twojej. Pan strzec będzie wyjścia i wejścia twego, teraz i na wieki” (Ps 121, 7-8).
Cóż za niesamowite zapewnienie! Jaka wspaniała gwarancja, w której możesz odpocząć! A przecież tak bardzo potrzebujesz odpoczynku. Gdziekolwiek się znajdziesz, niech ta obietnica będzie zawsze dla ciebie pewnym oparciem.

Życzę ci odpoczynku i zregenerowania swoich sił duchowych i fizycznych w czasie tych wakacji!  

Dobrze, że jesteś

Powrót do archiwum...