Czy Bóg zaplanował twoją pracę?

28 maja 2020

Apostoł Paweł, sługa pierwszego Kościoła, wcześniej kształcił się z prawa żydowskiego w szkole słynnego nauczyciela rabinicznego Gamaliela (Dzieje Apostolskie 22,3). Pomimo solidnego wykształcenia u jednego z najlepszych nauczycieli swoich czasów Paweł nauczył się również fachu szycia namiotów.
Zgodnie z rabinicznymi praktykami tamtego okresu uczeni powinni byli wyuczyć się również jakiegoś rzemiosła. Z listów Pawła wynika, że był bardzo zadowolony z faktu, że nie musiał być zależny od innych, ale mógł zarobić na swoje utrzymanie. Bóg przygotował go w ten sposób na czas służby w każdym miejscu, do którego miał go posłać. Dlaczego o tym mówię? Jeśli zamykają się drzwi zawodowej kariery, nie zniechęcaj się, ponieważ Bóg otworzy inne! To On jest Tym, który zaopatruje i wyposaża. Nie zniechęcaj się, pomimo niesprzyjających okoliczności i przeciwności. Bóg przygotował dla ciebie coś, w czym będziesz użyteczny i przez co uczcisz Jego imię. Trwaj w zaufaniu! Bóg otworzy drzwi!
Wierzę, że te świadectwa dodadzą ci otuchy.

„Cześć, Eryku, otrzymuję Cuda każdego dnia już od dwóch miesięcy i przyznaję, że Bóg bezpośrednio mówi przez nie do mnie. E-maile przychodzą we właściwym czasie, z właściwym przesłaniem, dokładnie z tym, czego potrzebuję usłyszeć. Tydzień temu miałam rozmowę kwalifikacyjną. Bardzo chciałam otrzymać tę pracę, ale Bóg powiedział do mnie poprzez Cuda każdego dnia, że w życiu chrześcijańskim nie zawsze odnosi się zwycięstwa i wszystko idzie gładko. Kiedy to przeczytałam, wiedziałam, że nawet jeśli nie dostanę tej pracy, to jest to Boża wola. Pod koniec dnia otrzymałam telefon, że nie zostałam przyjęta, jednak byłam wdzięczna Bogu, że przygotował mnie na tę trudną dla mnie odpowiedź. Bardzo dziękuję za towarzyszenie mi w mojej drodze życia. Niech cię Bóg błogosławi”.
Estera

„Otrzymuję Cuda każdego dnia od trzech miesięcy. Zachęcają mnie do trwania w Bogu, choć byłem bezrobotny od siedmiu miesięcy. Ostatnio otrzymałem pracę, co oznacza, że szybko będziemy musieli się z żoną przeprowadzić. Czekam na twoje wzmacniające wiarę przesłanie, które pomoże nam stać mocno w każdej sytuacji życiowej”.
Dean

„Z chwiejnej chrześcijanki, pełnej wątpliwości i niepokoju, zmieniłam się w wiernego ucznia Chrystusa. Od 13 lat pracowałam w firmie reklamowej. Ale wierz mi, pełno było we mnie złości i frustracji, bo nie była to moja wymarzona praca. Od kiedy jednak subskrybuję Cuda każdego dnia, Bóg mówił do mnie i uczył mnie przychodzić do Niego każdego dnia z wiarą. Dał mi większe zrozumienie moich zdolności i zainteresowań, bym mogła realizować swoje marzenia, ale też uświadomił mi, że chce, by to Jego wola kierowała moim życiem. Zrozumiałam, że muszę być zakorzeniona w Chrystusie po to, by móc słyszeć Jego głos i być osobą, jaką Bóg chce, bym była. On może o wiele więcej niż prosimy i myślimy”.
Asia

Uwierz, że Bóg ma plan dla twojego życia w każdej dziedzinie!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...