Czy ktoś kiedyś powiedział ci, że się nie nadajesz?

16 czerwca 2020

Czasy szkolne często pozostawiają w nas wspomnienia i zranienia, o których najchętniej byśmy zapomnieli. To smutne, ale we współczesnym systemie edukacyjnym rzadko można usłyszeć szczerą pochwałę i zachętę dla uczniów. Zamiast tego stopnie, kary czy porównywanie często niosą ze sobą przekaz: „Nigdy nie będziesz wystarczająco dobry”, „Nie poradzisz sobie”, „Nie jesteś wystarczająco inteligentny” albo po prostu: „Nie nadajesz się”.

Jednak Bóg mówi nam coś zupełnie innego! A to Jego głosu mamy słuchać.
Bóg mówi do nas, do ciebie, i do mnie: „Jesteś zdolny! Masz umysł Chrystusowy. Jesteś inteligentny i dasz radę. Wierzę w ciebie. Pokonałeś już tak wiele trudności! Zrób krok do przodu. Jestem z tobą!”.
Niech te słowa staną się dla ciebie dzisiaj rzeczywistością, przyjacielu. Niech dodadzą ci otuchy! Przeczytaj je ponownie i posłuchaj, co mówią. Powiedz do siebie: „Jestem zdolny. Mam umysł Chrystusowy. Jestem inteligentny i dam radę. Bóg wierzy we mnie. Pokonałem już tak wiele trudności! Zrobię krok do przodu. Bóg jest ze mną!”.

Zachęcam cię, byś wielbił Boga dzisiaj tą piękną, szczerą pieśnią w wykonaniu United Pursuit, „Simple Gospel („Prosta Ewangelia”) –
Poniżej fragment tekstu:
„Panie, powiedziano mi, że mam się wstydzić.
Panie, powiedziano mi, że się nie nadaję.
Boże, powiedziano mi, że nic ze mnie dobrego nie będzie.
Ale Ty jesteś tu ze mną. Wyciągam rękę, a Ty mnie znajdujesz w prochu.
Mówisz, że żadne kłamstwa nie mogą nas rozdzielić”.

Niech Bóg cię dzisiaj obficie błogosławi!  

Dziękuję, że żyjesz!

Powrót do archiwum...